Sergejov prvenac, Filip asistent u pobjedi Lacija

Fiorentina posrnula i izgubila na domaćem terenu od Lacija. Odlična partija srpskih fudbalera. Sve četiri gola u nadoknadi vremena.

Fiorentina je doživjela tek drugi poraz na "Artemio Frankiju" ove sezone, a pomalo neočekivano bodove je odnio Lacio.

Sve četiri gola postignuta su u nadoknadi vremena. Jedan u prvom, a čak tri u drugom poluvremenu.

FIORENTINA - LACIO 1:3 (0:1)

U prvih pola časa viđen je tvrd fudbal, sa malo prilika. Sergej Milinković-Savić našao se u startnoj postavi, a u 28. minutu imao je dobru šansu da dovede Lacio u vođstvo. Ipak, iskosa sa desne strane šutirao je pored gola.

Od prvog minuta zaigrao je i Filip Đorđević, a u finišu prvog poluvremena bio je jedan od najzaslužnijih za vođstvo Lacija. Kada se očekivao posljednji zvižduk Nikole Ricolija pred pauzu, srpski ofanzivac asistirao je Balde Keiti, a mladom Špancu nije bilo teško da zatrese mrežu Ćiprijana Tatarušanua.

Đorđević je odigrao 64 minuta, kada ga je zamijenio Alesandro Matri, dok Milan Biševac nije dobio priliku da debituje u dresu "nebeskoplavih".

Pokušavali su domaći stići do izjednačenja, ali bezuspješno. I kada se očekivao kraj - još tri gola!

Prvo je Milinković-Savić u 92. minutu postigao prvenac u Seriji A za 0:2, a već u narednom napadu Fakundo Ronkalja prepolovio je zaostatak Fiorentine. Ipak, u šestom minutu nadoknade izgubljenog bremena, Felipe Anderson pogodio je za konačnih 1:3.

Fiorentini ovaj kiks nije nikako trebao. "Viola" je propustila priliku da bar na jedan dan preuzme vrh od Intera.

Ovako, "nerazuri" će u nedjelju protiv Sasuola imati priliku da se više učvrste lidersku poziciju, dok će svoju šansu vrebati i Napoli, u gostima protiv Frozinonea, da na tabeli prestigne tim iz Firence.