PRVA LIGA RS: Borcu samo bod, Tekstilcu "kajmak"

Fudbaleri banjalučkog Borca odigrali su bez golova u Janji protiv Podrinja, a remi je viđen i u derbiju petog kola Republike Srpske između Rudara i Drine, što je iskoristio Tekstilac i izjednačio na liderskoj poziciji sa Prijedorčanima.

PRVA LIGA RS: Borcu samo bod, Tekstilcu "kajmak" Izvor: MONDO/Nebojša Šatara
Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Strateg Banjalučana Vladao Jagodić najavio je pobjedu u Semberiji, ali će crveno-plavi morati da se zadovolje jednim bodom iz Janje u poprilično gruboj i nervoznoj utakmici na kojoj je sudija Siniša Lazić iz Prijedora pokazao čak 11 žutih kartona.

Sedmorica domaćih igrača upisana su u bilježnicu prijedorskog arbitra, dok su četiri opomene zaradili banjalučki fudbaleri, koji su nakon ovog meča "pali" na treće mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Po bod u derbiju kola osvojili su i Prijedorčani i Zvorničani - 1:1. Bojan Burazor golom iz jedanaesterca doveo je "rudare" do prednosti već u 6. minutu, a Bojan Stevanović šest minuta prije kraja meča donio je bod gostima iz Zvornika.

Njihov "egal" iskoristio je derventski Tekstilac, koji je golom Bojana Petrića u sedmom minutu savladao Zvijezdu 09 i izjednačio se sa Prijedorčanima na liderskoj poziciji na tabeli.

Identičnim rezultatom, minimalnom pobjedom domaćih, okončani su susreti u Doboju i Mrkonjić Gradu. Sloga je savladala Kozaru pogotkom iskusnog Duška Bećarevića u 57. minutu, dok je trijumf Slobodi protiv Slavije osigurao Ognjen Topić u 39. minutu.

Šamački Borac tek u petom kolu stigao je do prvog trijumfa. "Crno-bijeli" savladali su Sutjesku 2:0, a golove su postigli Nemanja Arsić u 47. i Mirza Hasanović u 66. minutu iz kaznenog udarca.