SERIJA A: Atalanta najboljoj odbrani dala tri gola

U sjajnoj formi su fudbaleri Atalante. Ostvarili su petu pobjedu u šest posljednjih mečeva.

Fudbaleri Atalante savladali su Đenovu u premijernom meču nedeljnog programa 11. kola Serije A.

Ovom pobjedom tim iz Bergama se priključio timovima u vrhu tabele. Na drugoj strani Đenova, nije uspjela potvrditi sjajnu igru od prije pet dana kad su sa 3:0 savladali Milan.

Slovanac Jasmin Hurtić bio je klučni igrač, pošto je postigao dva gola u finišu prvog poluvremena.

Najprije je u 36. minute na asistenciju Galjardinija zatresao mrežu gostiju.

...

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Petanja asistira, a Hurtić postiže treći go love sezone.

...

Petu pobjedu Atalante u posljednjih šest mečeva ovjerio je Alehandro Papu Gomez u finišu meča.

Đenova je do ovog meča primila samo osam golova i imali su nabolju odbranu u ligi, koja se u Bergamu "raspala".

...

Reprezentativac BiH Ervin Zukanović ušao je u igru u 36. minutu umjesto Konka. Reprezentativac Srbije Aleksandar Pešić ovaj meč odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Na drugoj strani u timu Đenove Nikola Ninković je odigrao posljednjih pola časa. U igru je ušao umjesto Velosa. Darko Lazović bio je od početka na terenu u ekipi hrvatskog trenera Jurića.