Šalke se diže, asistent "napadač" Kolašinac

Austrijski vezista Alesandro Šopf je sa dva postignuta gola najzaslužniji za pobjedu Šalkea nad Verderom (3:1) u posljednjoj utakmici 10. kola Bundeslige, ali je vrlo lako mogao da postane i tragičar. Sead Kolašinac asistirao.

Tim iz Gelzenkirhena je nastavio da podiže formu.

Na posljednja četiri meča nije osjetio gorčinu poraza, a u nedjelju uveče je savladao Verder na "Feltins Areni" - 3:1 (2:1) upisavši tek treću ovosezonsku pobjedu.

Tim iz Bremena je, poslije Lajpciga i Frajburga, u trećem uzastopnom dvoboju poražen identičnim rezultatom koji je ostavio "zeleno-bijele" u zoni ispadanja.

Kolašinac u napadu

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac nije igrao svoju standardnu ulogu u odbrani već ga je trener Markus Vajncerl prekomandovao u ofanzivni dio ekipe.

Domaći su u rasponu od 35. do 38. minuta stigli do dvostruke prednosti na poprilično identičan način kojim su praktično riješili utakmicu.

Najprije je Maks Majer volejem uzdrmao prečku, a odbijenu loptu glavom pospremio Alesandro Šopf - 1:0.

Dva i po minuta kasnije Naldo je sa više od 25 metara iz slobodnog udarca snažno gađao donji lijevi ugao, golman Feliks Vidvald je odbranio, a "odbijanac" u mrežu ubacio Nabil Bentaleb - 2:0.

Tada se činilo da će Šalke da osvoji tri boda, međutim, Šopf je napravio glupost u 41. minutu i bespotrebno u šesnaestercu srušio Serža Gnabrija iako je bilo evidento da će mu lopta pobjeći...

Sudija Ginter Perl nije imao dilemu, a sa "bijele tačke" siguran je bio upravo Gnabri za 2:1.

Interesantan detalj viđen je prilikom izvođenja kornera u prvom dijelu kad su se u pokušaju da pronađu što bolju poziciju za skok "pokoškali" srpski fudbaleri Matija Nastasić iz Šalkea i Verderov Miloš Veljković. Na sreću, sve se brzo smirilo.

Prije odlaska na pauzu u poluvremenu, Šalkeu je u 44. minutu poništen gol, koji je postigao Benedikt Havedes zbog opravdanog ofsajda.

Hajroviću pola sata na "Feltins Areni"

Drugi reprezentativac BiH Izet Hajrović igrao je za Verder od 64. minuta, kad je zamijenio Klemensa Frica.

U nastavku žestoka borba se vodila na sredini terena, ali je Šalke stvorio mnogo više odličnih šansi za pogotke, međutim, Šopf i Maksim Čupo-Moting nisu uspjeli da realizuju nijednu od njih.

Do 63. minuta, kad je već vidno nervozni Šopf zbog brojnih promašaja zatresao mrežu gostiju iz Bremena na asistenciju Seada Kolašinca!

Lijepo je reprezentativac Bosne i Hercegovine prošao po lijevoj strani i centrirao u kazneni prostor, a Šopf plasirao loptu u sami ugao - 3:1.