"Red Bul" Lajpcig stvarno ima krila!

Lajpcig je nastavio nevjerovatnu seriju u Bundesligi! Novajlija u njemačkoj eliti je deklasirao Majnc (3:1) i izjednačio se bodovno sa Bajernom na liderskoj poziciji, iako minhenski klub ima bolju gol-razliku.

Nevjerovatno, ali istinito!

Lajpcig nije poražen ni u 20. uzastopnom meču uključujući i prijateljske dvoboje!

Ovaj lajpciški "Red Bul" stvarno ima krila jer je posljednji put izgubio u Duizburgu (1:0) u posljednjem kolu prethodne sezone u "Cvajti" i to kad je uveliko osigurao plasman u njemačku elitu.

A u Bundesligi, izabranici Ralfa Hasenhutla su "letjeli" na svim dosadašnjim utakmicama (šest trijumfa, tri remija), da bi u nedjelju u 10. kolu na svom terenu "razbili" Majnc i već u prvom poluvremenu osigurali sedmu ovosezonsku pobjedu.

Lajpcig - Majnc 3:1 (3:0)

Timo Verner je već u trećem minutu "načeo" goste poslije prodora švedskog internacionalca Emila Forsberga što je bio najbrži gol u bundesligaškoj istoriji "crvenih bikova".

Napadač Lajpciga je u 21. minutu uzvratio asistencijom Šveđaninu za 2:0.

Prije samog odlaska na odmor ponovo su Forsberg i Verner bili u glavnim ulogama, a epilog je bio identičan - lopta je završila u mreži golmana Jonasa Losla - 3:0.

Bio je to peti gol Vernera ove sezone i prvi je strijelac Lajpciga, s pogotkom više u odnosu na Forsberga.

U 61. minutu Verner je bio blizu da kompletira het-trik, u akciju je upleten bio naravno i Forsberg, međutim, ovog puta napadač "bikova" je bio za malo neprecizan.

Do kraja su gosti iz Majnca uspjeli da postignu počasni gol u 74. minutu. Nakon centaršuta iz kornera uslijedio je "glavomet" u kaznenom prostoru koji je u pogodak pretvorio defanzivac Štefan Bel.