Vratio se Vedad, Herta izgubila!

Herta doživjela prvi poraz kod kuće ove sezone na povratku Vedada Ibiševića u ekipu nakon suspenzije.

Olimpijski stadion u Berlinu više nije neosvojiva tvrđava.

Poslije šest pobjeda u isto toliko mečeva Herta je poražena od Verdera 1:0 i ne samo izgubila prve bodove, već i doživjela prvi poraz ove sezone na svom terenu!

HERTA – VERDER 0:1 (0:1)

Ekipa Pala Dardaija doživjela je težak poraz na Olimpijskom stadionu, ne rezultatski, već zbog činjenice da je propustila priliku da se pobjedom nad Verderom približi Lajpcigu na samo tri boda.

Klub iz Berlina ali je ipak imao sreće, jer su sva četiri kluba iza njega remizirala u 14. kolu Bundeslige, pa ni Hofenhajm, ni Ajntraht, ni Borusija Dortmund nisu preuzeli poziciju broj tri.

Poslije odrađene suspenzije zbog crvenog kartona u ekipu Herte vratio se reprezentativac BiH Vedad Ibišević, ali nije bio golgeterski raspoložen, za razliku od prošlih utakmica.

Bh. napadač našao se u odličnoj šansi u 45. Minutu, ali je pogodio stativu i propala je najbolja prilika domaćina u prvom dijelu.

Samo četiri minute prije toga Verder je stigao do pogotka poslije očajne reakcije Nikolasa Štarka. Štoper domaćih se poigravao sa loptom pred svojim šesnaestercom, a Maks Kruze bio je uporan, uzeo loptu i kaznio ga pogotkom za vođstvo gostiju.

Mogao je Verder do gola i u 35. minutu, ali su pokušaji veteran Klaudija Pizara, potom i Kruzea u odlučujućem trnutku izblokirani.

Herta je imala nekoliko prilika za izjednačenje u nastavku, ali lopta nije htjela u gol.

Promašaj fudbalera domaćih Valentina Štokera u 77. minutu samo dvije minute kasnije nije kaznio Serž Gnabri koji se našao u situaciji “jedan na jedan” sa Jarstajnom i ostalo je 1:0 za Verder.

Gosti iz Bremena nakon lošeg starta sezone uspjeli su pod vođstvom Aleksandera Nurija da se izvuku sa dna i nakon remija i dve vezane pobjede u posljednje tri utakmice zauzimaju 13. mjesto na tabeli sa osvojenih 14 bodova.