BUNDES: Šalke "zakočio" Bajern, šansa za Lajpcig

Tim iz Gelzenkirhena neporažen odlazi sa "Alijanc arene".

Otkako se Uli Henes vratio na mjesto predsjednika Bajerna iz Minhena, tim Karla Ančelotija slavio je u svim mečevima. Ne i danas.

Imali su Bavarci devet uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, ali je Šalke uspio odnijeti bod sa "Alijanc arene" u meču 19. kola Bundeslige. Završilo je 1:1.

Nekada veliki njemački derbi bolje su otvorili domaći. Odličnu akciju napadačke linije Bajerna krunisao je Robert Levandovski. Nakon proigravanja Artura Vidala, sjajno je "potkopao" loptu za 1:0.

Bio je to Poljaku 15. gol u 20 ligaških utakmica ove sezone, a ukupno deveti koji je postigao Šalkeu.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje domaćih. Samo četiri minuta sjajno je iz slobodnog udarca pogodio Naldo.

Čabi Alonso odigrao je danas 100. meč za Bajern Minhen.

Uspješno su igrači iz Gelzenkirhena u nastavku zatvorili sve prilaze ka golu Ralfa Fermana, pa 75.000 gledalaca nije vidjelo skoro ništa u drugom poluvremenu.

Šalke od 2011. godine nije slavio protiv Bajerna, kada je trijumfovao u Kupu, a u Bundesligi posljednji put radovao se 2010. Ni danas nije upisao tri boda, ali i ovaj jedan sigurno je identičan pobjedi za ekipu koja ove sezone nije ni blijeda sjenka one iz prethodnih godina.

Kiks Bajerna pokušaće da iskoristi Lajpcig, koji od 18:30 igra derbi kola sa Borusijom u Dortmundu. Eventualnim trijumfom smanjio bi zaostatak za liderom na samo bod, te tako ponovo zakomplikovao borbu za šampionsku titulu

Herta je slavila protiv Ingolštata golom u prvom minutu. Japanac Genki Haraguči pogodio je za tim iz Berlina već u 59. sekundu meča, što je najbrži pogodak u Bundesligi još od sezone 2004/05.

I na ostalim mečevima 19. kola trijumfovali su domaći. Nakon jučerašnje minimalne pobjede HSV protiv Bajer Leverkuzena, identičnim rezultatom Keln je savladao Ingolštat. Borusija Menhengladbah bila je ubjedljiva protiv Frajburga, dok je Hofenhajm Majncu "spakovao" četiri gola.