SERIJA A: Kiks Atalante, Inter ima šansu za Evropu

Tim iz Bergama neočekivano ostao bez dva planirana boda pred svojim navijačima.

Najprijatnije iznenađenje Serije A ove sezone Atalanta osvojila je samo bod u duelu sa Sasuolom.

Meč 31. kola Serije A završen je bez pobjednika 1:1, a kiks tima iz Bergama pokušaće da iskoristi Inter. "Nerazuri" će u nedjelju protiv Krotonea imati priliku da priđu samo na bod zaostatka od mjesta koje vodi u Ligu Evrope sljedeće sezone.

Lorenco Pelegrini postigao je vodeći gol za Sasuolo u 36. minutu i tako prekinuo seriju Atalante od 524 minuta bez primljenog gola pred domaćim navijačima.

Pogriješila je odbrana domaćih, poklonila loptu mladom Rimljaninu, koji je sam istrčao kontru, predriblao i golmana Etrira Berišu i pogodio za 0:1.

Tim Euzebija Di Frančeska nije ni blijeda sjenka ekipe od prošle godine, koja je igrala grupnu fazu Lige Evrope. Na prethodnih pet mečeva upisao je samo bod, tako da je rezultat prvih 45 minuta predstavljao pravu senzaciju.

Sve do 73. minuta gosti su imali prednost. Najbolji igrač "boginje" Alehandro "Papu" Gomez tada je odlično centrirao, pogodio u glavu Brajana Kristantea, koji je matirao nesigurnog golmana Sasuola Andreu Konsiljija za 1:1.

...

Uslijedila je potpuna ofanziva ka golu gostiju. Smjenjivale su se prilike, ali i promašaji domaćih, pa je na kraju publika na stadionu "Atleti Azuri d'Italija" vidjela podjelu bodova.

Ranije danas, prvi meč 31. kola Serije A između Empolija i Peskare završen je identičnim rezultatom 1:1.