RK Borac m:tel bez finala Kupa BiH

Domaćin završnog turnira, Zrinjski iz Mostara, u polufinalu Kupa BiH savladao banjalučki Borac m:tel 30:26 (15:11) i izborio plasman u finale, gdje će mu rival biti Izviđač iz Ljubuškog..

Polufinale Kupa BiH 2017 Zrinjski Borac m:tel 30:26 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši aktuelnog šampiona BiH banjalučkog Borca m:tel nisu uspjeli izboriti plasman u finale Kupa BiH, te su ostali bez prilike da se bore za drugi pehar u sezoni.

Tim Ratka Đurkovića, koji je u Hercegovinu otputovao bez Damira Efendića, Milana Kosanovića, Mirka Majića, Danijela Vukićevića i Miloša Lonača, kojim su istekli ugovori, u polufinalu je poražen od domaćina završnog turnira, mostarskog Zrinjskog.

HMRK ZRINJSKI - RK BORAC M:TEL 30:26 (15:11)

Borac m:tel tako je ostao na dosadašnjih pet trofeja, dok će Zrinjski sutra imati priliku da osvoji prvi pehar namijenjen najboljoj ekipi u kup takmičenju.

Mostarcima će rival u odlučujućem meču za pehar biti Izviđač. Ekipa iz Ljubuškog opravdala je ulogu favorita u drugom polufinalnom meču i savladala Maglaj 38:31 (19:16).

Finale Zrinjski - Izviđač na je programu u nedjelju od 20 časova u dvorani Bijeli brijeg.