Vujošević i "zmajevi" doživjeli prvi poraz

Košarkaška reprezentacija BiH u prijateljskom meču poražena u Makedoniji od domaće selekcije 67:71.

Makedonija BiH 71:67 prijateljska utakmica Trofej Makedonija 2017 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na posljednjem meču na turniru "Trofej Makedonije 2017" od domaće selekcije rezultatom 67:71.

Selekcija Duška Vujoševića tako je doživjela prvi poraz od dolaska srpskog stručnjaka na klupu "zmajeva".

Oslabljeni neigranjem povrijeđenog Džanana Muse, dobro su se držali tokom većeg dijela meča, što govori i učinak po četvrtinama. Rezultat je uglavnom bio u egalu, osim druge dionice, koju su Makedonci dobili sa šest poena razlike.

MAKEDONIJA - BIH 71:67 (18:19, 22:16, 15:16, 16:16)

Najzapaženiji u timu BiH bio je Markus Lončar sa 17 poena, dok je Edin Atić dodao 13. U pobjedničkom sastavu Tasevski i Đurovski postigli su po 12 poena.

Sredinom odlučujuće četvrtine Vujošević je žestoko reagovao na jednu sudijsku odluku. Pogledajte...

Vujoševićby goloviliga

Podsjetimo, prethodno je BiH bila bolja od Bjelorusije u dva navrata, 81:62 i 88:67, u sarajevskoj "Skenderiji", da bi u Makedoniji odigrala još tri meča. Nakon dva trijumfa, protiv Holandije 102:96 i Portugalije 63:58, bh. tim doživio je prvi poraz, i to od domaćina turnira.