Pripreme su prošlost, OVO je pravi Bajern! (VIDEO)

Već na startu novog prvenstva, tim Karla Ančelotija pokazao zašto će i ove sezone biti glavni kandidat za titulu, šestu uzastopnu, a ukupno 27. u istoriji Bundeslige.

Početak lova na Bajern Minhen nije bio uspješan za rivale bavarskog giganta.

Odbranu titule, koju je ostvarao je prethodnih pet sezona tim Karla Ančelotija započeo je očekivano - trijumfom, a ceh za blijede partije Bavaraca tokom pripremnog ciklusa platio je Bajer Leverkuzen.

Na startu nove, 55. bundesligaške sezone: BAJERN - LEVERKUZEN 3:1 (2:0)

Hofenhajmov tandem iz prošle sezone, Sebastijan Rudi - Niklas Zile, proradio je već nakon devet minuta u novom dresu i Bavarcima donio prednost. Rudi je centrirao iz slobodnog udarca, a Zile glavom postigao prvenac za 1:0.

Bayern Munich 1-0 Bayer Leverkusen 17.08.2017by gashiylli223

Da uvodni meč nove sezone protekne u znaku debitanata, pobrinuso se Korentin Toliso samo devet minuta kasnije.

Doskorašnji igrač Liona nakon velike gužve u šesnaestercu "apotekara" drugi put je zatresao mrežu Bernda Lena.

Najskuplji Francuz u istoriji njemačkog fudbala već u 23. minutu imao je šansu da postigne svoj drugi, a Bajernov treći pogodak, ali se nakon sjajne akcije domaćih ispriječila stativa.

Novi trener Bajer Leverkuzena Hajko Herlih imao je najteži mogući debi, a već nakon polovine prvog poluvremena moglo se naslutiti da on neće biti uspješan.

Nevjerovatan pljusak "sručio" se u finišu prvog poluvremena na "Alijanc Arenu", pa je start nastavka prolongiran za petnaestak minuta. Nešto duža pauza nijje rashladila Bavarce, koji su ponovo u ranoj fazi poluvremena stigli do gola.

Već u prvom meču nove sezone na scenu je stupila nova tehnologija - VAR!

U 52. minutu Čarls Aranguiz povukao je za rame Roberta Levandovskog, sudija Tobijas Štiler nije vidio prekršaj, ali je nakon konsultacije sa video tehnologijom pokazao na "bijelu tačku".

Prošle sezone najbolji strijelac Bajerna samouvjereno je izveo jedanaesterac i pogodio za 3:0.

Robert Lewandowski (Penalty) GOAL HD -Bayern...by gashiylli223

Bavarci su se zadovoljili sa tri pogotka i u nastavku odigrali nešto opreznije.

Ambiciozni gosti pokušali su da se vrate u meč, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali sve što su uspjeli da urade je počasni pogodak, i to pravi evrogol, koji je postigao Admir Mehmedi, za konačnih 3:1.

Admir Mehmedi SUPER GOAL HD - Bayern Munich 3-1...by gashiylli223