Banjalučki STK Vrbas osvojio medalje u Beogradu

Autori mondo.ba Autori Goran Arbutina

Članovi Stonoteniskog kluba za osobe sa invaliditetom "Vrbas" iz Banjaluke imali odlične nastupe na "Beograd Openu 2017".

Proteklog vikenda u Beogradu su održane Međunarodne sportske igre za osobe sa invaliditetom "Beograd open 2017“.

Na igrama je učestvovalo više od 700 takmičara u deset različitih disciplina: fudbal, golbol, košarka u kolicima, sjedeća odbojka, plivanje, šah, stoni tenis, atletika, biciklizam u kolicima i tekvondo, a odlične rezultate ostvarili su članovi banjalučkog Stonoteniskog kluba za osobe sa invaliditetom „Vrbas“.

Stonoteniser Vlado Kočić osvojio je prvo mjesto u kategorijih gluvih osoba i okitio se zlatnom medaljom.

Odlična je bila i Maja Medić koja je u kategoriji osoba sa Daunovim sindromom osvojila drugo mjesto u ženskoj konkurenciji, kao i Bojana Vukotić koja je u kategoriji K-6 bila treća.

STK Vrbas imao je odličan nastup u Beogradu jer su Pero Savić, Aleksej Radukić, Maja Vukojević i Haris Eminović zauzeli četvrta mjesta u svojim kategorijama.

"Ovo je vrlo uspješno takmičenje za nas, osvojili smo tri medalje, ali i četiri četvrta mjesta. Zanimljivo je da je Aleksej Radukić (K-8) igrao u kategoriji 8, 9 i 10, a ušao je u polufinale pobijedivši reprezentativca Srbije Bojana Jovanovića, koji je osvojio treće mjesto na Evropskom prvenstvu“, rekao je trener STK „Vrbas“ Jovica Šormaz.