Serija A: Lacio poveo i ponovo potonuo (VIDEO)

Da li se na "San Paolu" rodilo prokletstvo Stefana de Fraja?

"Revolveraški" obračun pripao je Napoliju!

Lacio je odigrao odlično prvo poluvrijeme i poveo u 3. minutu golom Stefana de Fraja, ali su domaćini u periodu od 43. do 56. minuta derbi meča 24. kola Serije A postigli tri gola i u drugom poluvremenu pokazali zašto su jedini konkurenti Juventusu u trci za "skudeto":

Napoli - Lacio 4:1 (1:1).

Lacijali su pod trenerskom palicom Simeonea Inzagija postali jedna od najboljih ofanzivnih ekipa u Seriji A i sa 59 postignutih golova drugi su u ligi, samo dva gola iz Juventusa. Njihov večerašnji rival, Napoli, čiju je "mašinu" podmazao Mauricio Sari, toliko da mu zavidi i Pep Gvardola, je sa 50 postignutih golova treći napad na "čizmi" i jedna od najboljih "posjed" ekipa u Evropi.

U takvom "revolveraškom" okršaju prvi pucanj je pripao Laciju, već u 3. minutu.

Odličan centaršut sa lijeve strane je uputio Ćiro Imobile, a zbunjena odbrana Napolija je Stefana de Fraja ostavila samog u pet metara i platila kaznu.

Zanimljivo, Holanđanin je bio strijelac prvog gola za Lacio u porazu od Napolija na "Olimpiku" (4:1), u prvom dijelu sezone.

Rimljani su u nastavku prvog dijela, pomalo iznenađujuće, držali vezni red domaćih u "lancima", diktirali tempo i odlično kontrolisali trozubac "Insinje-Mertens-Kaljehon" sve do 43. minuta.

Do tada blijedi, spori i bezopasni Napoli je praktično iz ničega spasio Hoze Kaljehon koji je po ko zna koji put nadmudrio lijevu stranu protivničke odbrane istrčavši svoju dobro poznatu "rutu" između ijevog beka i štopera.

Španac je izbjegao ofsajd zamku, odlično se ubacio između Senada Lulića i De Fraja, primirio dugu loptu Žoržinja prvim dodirom, a drugim je poslao iza Tomasa Štrakoše za 1:1.

Ovo je bio prvi udarac u okvir gola za Napoli.

Uvodnih 10 minuta drugog poluvremena je pokazalo zašto su Napolitanci lideri na tabeli.
Frenetičnim presingom su držali Lacio u krilu Tomasa Štrakoše koji je bio pod baražnom paljbom.

Redom su prijetili Insinje u dva navrata, Mertens i Kaljehon. Gol je prosto visio u zraku, a došao je u 54. minutu kada je štoper Valas nakon centaršuta Kaljehona nespretno savladao vlastitog golmana.

Samo dva minuta kasnije dva gola prednosti je donio Pjotr Zjelinski, kojeg je udarac Marija Ruija zakačio na putu prema golu i prevario Štrakošu.

A "žurku" u drugom poluvremenu je sa stilom "ugasio" Dris Mertens nakon prelijepe asistencije Poljaka za konačnih 4:1 i omaž "Sarijevom fudbalu".