Sergejeve majstorije za treće mjesto Lacija!

Briljantna partija srpskog reprezentativca iz Lacija na gostovanju u Ređo Emiliji.

Lacio je deklasirao Sasuolo u Ređo Emiliji i upisao 16. pobjedu ove sezone za skok na treće mjesto na tabeli Serije A.

SASUOLO - LACIO 0:3 (0:2)

Rimski klub je u nedjelju na stadionu "Mapei" završio posao oko osvajanja bodova već poslije prvog poluvremena jer je majstorijom Sergeja Milinkovića Savića i pogotkom iz jedanaesterca Ćire Imobilea poveo sa 0:2.

Igrao se sedmi minut kad je srpski reprezentativac na asistenciju Felipea Andersona demonstrirao tzv. "suvi list" pod prečku domaćeg golmana Andree Konsiljija - 0:1.

Na isteku pola časa igre, defanzivac Sasuola Federiko Peluzo je igrao rukom u kaznenom prostoru, a tek poslije skoro jednog minuta igre, na insistiranje gostiju iz Rima, sudija Đanluka Manđanijelo je pregledao snimak (VAR) i pokazao na bijelu tačku.

Siguran sa "kreča" bio je Ćiro Imobile - 0:2.

Ako je i neko sumnjao u pobjedu nebesko-plavih nakon prvog dijela i vjerovao u eventualni preokret u nastavku, njegove nade je već u 46. minutu raspršio ponovo Sergej Milinković Savić i upisao deveti gol ove sezone.

Opet je asistirao Anderson, nakon čijeg centaršuta se reprezentativac Srbije prišunjao između dvojice domaćih igrača i glavom pogodio za 0:3.

Još kad je u 55. minutu crveni karton zaradio Domeniko Berardi u domaćem timu, ostalo je još pitanje s kojom razlikom će Lacio slaviti na stadionu "Mapei - Ćita del Trikolore".

Na sreću, domaćih navijača, direktan crveni zbog udaranja protivnika dobio je i crnogorski internacionalac iz rimskog kluba Adam Marušić, pa su do kraja barem bili izjednačeni u polju.

Drugi reprezentativac Srbije Jagoš Vuković takođe je bio zapažen u pobjedi njegove Verone nad Torinom (2:1) asistirajući kod prvog gola Matiji Velotiju, inače dvostrukom strijelcu.

Minimalan domaći trijumf upisala je i Fiorentina nad Kjevom, Sampdorija je nadigrala Udineze, dok je u derbiju začelja odigranom u nedjeljnom matine terminu, SPAL osvojio bodove na gostovanju u Krotoneu (2:3).