Tri boda za Juve - Kosta i Dibala kao Del Pjero

Tešku pobjedu Juventusa na stadionu "Ćiro Vigorito" uljepšali majstori iz Argentine i Brazila.

Benevento se nije dugo zadržao u Seriji A, ali je barem "muški poginuo".

U dva duela sa slavnim Juventusom, debitant u najjačem rangu italijanskog fudbala propisno je namučio favorizovanog rivala.

Prvo je u Torinu vodio od 19. do 57. minuta, a ove subote na domaćem terenu dva puta su žuto-crveni stizali do izjednačenja, ali nisu imali snage za iznenađenje.

U sjajnoj predstavi "fenjeraša" Šeik Diabate je postigao dva gola i bio bi heroj da na drugoj strani nije bio "inspirisani" Paolo Dibala koji je najnovijem članu Serije B "spakovao" het-trik:

BENEVENTO - JUVENTUS 2:4 (1:2)!

Iako ih na tabeli dijeli čak 65 bodova tako nije izgledalo na terenu. Fenjeraš je držao Juve u "egalu" do 16. minuta kada je malo "magije" prosuo Paolo Dibala i podsjetio na slavnog Alesandra Del Pjera kojem su ovakve "kifle", ali samo sa suprotne strane, bile zaštitni znak.

Danas žilavi Benevento je uzvratio osam minuta kasnije.

Vojčeh Šćešnji je fenomenalno odbranio udrac Filipa Đuričića, ali do odbijanca je prvi stigao Šeik Diabate i poravnao rezultat.

"Bjankoneri" su u nastavku imali veliku prililiku koju je propustio Huan Kvardado, a Mario Mandžukić je uspio da ubaci loptu u mrežu, ali uz pomoć ruke pa je gol poništen. Hrvat je, prestrogo, "nagrađen" i žutim kartonom.

Juve je ipak uspio da do kraja prvog dijela dođe do vođstva.

Berat Đimši je u šesnaestercu oborio Miralema Pjanića, sudija Fabricio Paska prvenstveno je odmahnuo rukom, ali je nakon intervencije VAR pogledao spornu situaciju u pokzao na bijelu tačku sa koje je Paolo Dibala bio siguran za svoj 20. gol u sezoni.

Na startu drugog dijela "hladan tuš" za ekipu Maksa Alegrija.

Diabate se iščupao iz zahvata Mehdija Benatije i sjajnim udarcem glavom poslao loptu u dalji ugao za 2:2.

Domaćini su neriješen rezultat čuvali preko 20 minuta, propustili prilike da dođu do potpunog preokreta i naravno platili "kaznu".

Vođstvo je Juventusu vratio Dibala iz novog jedaneasterca, a pobjedu i omaž slavnom "Pinturićiju" upotpunio Daglas Kosta u 82. minutu.