Udineze OPET izgubio, OPET primio dva gola!

Tim iz Udina upisao deveti uzastopni poraz u Seriji A i dodatno "podebljao" negativan klupski rekord. Na svih devet neuspjeha primio po dva gola!

Devet utakmica, NULA bodova, učinak je Udinezea u posljednjih devet kola Serije A.

Za ne povjerovati je činjenica da je tim iz Udina zabilježio deveti uzastopni prvenstveni poraz u kojem je primio tačno dva gola, čime je dodatno "podebljao" negativan klupski rekord.

Tim koji s klupe vodi Masimo Odo u posljednjih 14 utakmica ostvario je samo jedan trijumf, pa je sve bliži opasnoj zoni. Pogotovo nakon današnjih 1:2 (1:1) protiv Kaljarija, koji je sa tri boda prišao na samo korak zaostatka timu sa Sardinije.

KALJARI - UDINEZE 2:1 (1:1)

U prvom meču 32. kola Serije A mnogo bolja igra viđena je u prvom poluvremenu, nakon kojeg je uslijedilo zatišje, sve do pred kraj susreta.

Iako su gosti prvi stigli do gola, na kraju su ipak ostali praznih šaka.

Antonin Barak "promiješao" je odbranu domaćih u desetom minutu, poslao loptu na drugu stranu, gdje usamljenom Kevinu Lazanji nije bilo teško da je pospremi u praznu mrežu.

Izjednačenje je, nakon velikog pritistka Kaljarija, stiglo u 22. minutu.

Luka Ćigarini odlično je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila stativu, odbila se Leonardu Pavoletiju, koji nije propustio priliku da izjednači. Gol je postigao glavom, osmi put ove sezone, više nego bilo koji igrač u ligi.

U nastavku, kada se očekivalo da obje ekipe krenu na sve ili ništa, viđen je suprotan scenario. Kao da su se igrači obje ekipe ispraznili u prvih 45 minuta, pa nastavak nije donio ni izbliza uzbuđenja kao u prvom dijelu.

Ipak, u finišu meča domaćin stiže do sva tri boda.

Luka Ćepiteli sjajno je šutirao glavom nakon ubacivanja sa desne strane i pogodio mrežu nemoćnog Albana Bizarija.