"Skudeto" je blizu - Juve na "plus" 6!

Juventus je na "Alijanc stadionu" u meču 32. kola Serije A rutinski savladao Sampdoriju. Ipak, nije sve prošlo sjajno za domaćine pošto je u prvom poluvremenu zbog povrede igru napustio Miralem Pjanić.

Juve je na najbolji mogući način iskoristio remi Napolija u Milanu!

Četa Maksa Alegrija je u prvom dijelu dominirala u svim statističkim kategorijama, ali do pogotka nije mogla sve do 44. minuta.

Naime, tada je igru zbog povrede napustio Miralem Pjanić, a Italijan na klupi "Stare Dame" ga nije zamijenio igračem sličnog profila, več se odlučio da "trojku" u sredini pretvori u "dvojku" i u igru pošalje Daglasa Kostu, a sjajni Brazilac mu se "odužio" sa tri asistencije!

JUVENTUS - SAMPDORIJA 3:0 (1:0)

"Bjankoneri" su od starta preuzeli inicijativu, prvi put ozbiljnije "prišli" golu gostiju u 13. minutu kada je Mario Mandžukić zakasnio na centaršut Huana Kvardada, ali je ipak prvu interevenciju imao Đanluđi Bufon.

Fabio Kvaljarela je poslije kornera ostao sam na drugoj stativi, ali njegov udarac glavom je bez prevelikih problem ukrotio Bufon.

Mandžukić je nastavku ponovo "kucao na vrata", ali je Emiliano Viviano bio na mjestu, ubrzo nakon toga je pokušao Sami Kedira, dok je Lukas Toreira na drugoj strani slobodan udarac iz solidne pozicije poslao preko gola.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je u 44. minut bio primoran da napusti igru zbog povrede. Maks Alegri se odlučio na promjenu formacije pa je u igru poslao Daglasa Kostu i po ko zna koji put promijenio tok utakmice.

Kosta je poslao sjajan centaršut iza leđa odbrane, Mandžukić je odlično tempirao utrčavanje i zakucao loptu pod prečku za 1:0.

Fantastični Brazilac je i u drugom poluvremenu bio "darežljiv" i ponovo odmjerenim centaršutom ovaj put pronašao Benedikta Hovedesa koji je u svom drugom nastupu ove sezone rutinski savladao Viviana, da bi "het-trik" upotpunio u 75. minutu asistencijom za Samija Kediru koji je postavio konačnih 3:0.