Interovo ZBOGOM Ligi šampiona?

"Nerazuri" pred 70.000, većinom svojih navijača na "Đuzepe Meaci", doživjeli poraz od Sasuola 1:2, čime su šanse za plasman u Ligu šampiona svedene na minimum.

Inter je, čini se, prokockao sve šanse za plasman u Ligu šampiona.

U duelu sa "nezainteresovanim" Sasuolom, kojem ovaj meč rezultatski nije značio apsolutno ništa, doživjeli su domaći poraz 1:2 pred 70.000, većinom svojih, navijača na "Đuzepe Meaci", čime su šanse za plasman u Ligu šampiona svedene na minimum.

Na četiri gostovanja u Milanu protiv Intera, Sasuolo je slavio tri puta, a čini se da je ovaj poraz bio odlučujući za tim Lučana Spaletija, koji će sutra sa strepnjom očekivati ishod utakmice Krotone - Lacio.

Ukoliko Rimljani slave, sve će kolo prije kraja sezone biti poznato.

INTER - SASUOLO 1:2 (0:1)

Inter se od starta mučio, a sredinom poluvremena, kada su gosti poveli, bilo je jasno da će imati izuzetno težak zadatak da stignu i prestignu prednost rivala.

Veoma loše reagovao je "živi zid" Intera. Svi igrači u "bloku" su skočili, Mateo Politano sjajno se snašao i loptu progurao ispod domaćih fudbalera, a ona je završila iza leđa iznenađenog Samira Handanovića.

...
Izvor: YouTube/Premium Highlights

Zanimljivo, bio je to njegov već treći gol na četiri utakmice na "Đuzepe Meaci", koliko je odigrao protiv Intera i Milana.

Pravo je čudo kako je Sasuolo zadržao prednost do poluvremena, s obzirom da su domaći imali nekoliko sjajnih prilika, prije svih Ivan Perišić i Mauro Ikardi, ali je Andrea Konsilji činio čuda na golu Sasuola i bukvalno zaključao mrežu.

Inter je ove sezone sedam puta imao zaostatak na poluvremenu, a samo je protiv Rome uspio da ga nadoknadi i slavi. Večeras - nije uspio.

I u nastavku je Ikardi pogađao, ali ne mrežu, nego Konsiljija.

A onda je stigla kazna. Domeniko Berardi, koji se nije vidio tokom cijele sezone, postigao je sjajan gol za 0:2 i tako najavio konačan trijumf Sasuola.

...

Sve što je Inter uspio da uradi bio je počasni pogodak Rafinje deset minuta prije kraja meča.

...

Vršili su domaći pritisak do kraja, ali promjene rezultata nije bilo.

Lacio će u nedjelju protiv Krotonea (15.00) imati prvu meč loptu da osigura mjesto u Ligi šampiona, dok je Roma već sada siguran učesnik najjačeg klupskog takmičenja.

"Nebeskoplavi" će ipak morati da slave u Kalabriji, kako bi posljednje kolo i derbi sa Interom na "Olimpiku" dočekali bez rezultatskog imperativa.