PRVA LIGA RS: Prvi remi Sloge, raspucani Modričani

Banjalučki Željezničar prvi "otkinuo" bodove debitantu iz Gornjeg Crnjelova. Veliki preokret i ubjedljiva pobjeda Alfa Modriče u Gradišci protiv Kozare.

Prva liga RS 4. kolo rezultati, tabela, strijelci Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Mladi tim banjalučkog Željezničara prvi je uspio da "otkine" bodove do ovog kola neprikosnovenoj ekipi Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

Tim Zorana Ćurguza odigrao je odličan meč na "Predgrađu", te stigao do remija 2:2, čime je nakon tri uzastopna trijumfa prekinuta uspješna serija pobjeda debitanta u prvoligaškom društvu.

Meč je počeo furiozno s obje strane, pa su gledaoci u šest uvodnih minuta vidjeli dva gola, po jedan na obje strane. Uprkos osvojenom bodu, banjalučki "plavi" preuzeli su prvoligašnji "fenjer", dok Sloga ostaje prva, bar do večerašnjeg derbija između Borca i Rudar Prijedora.

Inače, na prve četiri utakmice 4. kola Prve lige Republike Srpske domaćini nisu upisali niti jedan trijumf.

Najubjedljiviju pobjedu ostvarili su fudbaleri Alfa Modriče, koji su rezultatom 4:2 porazili Kozaru u Gradišci. Iako su domaći prvi stigli do gola, tim Marka Stojića, koji je debitovao na klupi Modričana, napravio je veliki preokret u nastavku i upisao prvi ovosezonski trijumf.

Za razliku od Modričana, promjena na klupi nije pomogla Tekstulcu. Dervenćani su odigrali samo 0:0 pred svojim navijačima protiv čvrstog Podrinja, čime je Igor Janković remijem debitovao na mjestu trenera "krojača".

Do gostujućih bodova stigla je i Sloboda. Mrkonjićani su upisali drugi trijumf u sezoni, i to na teškom gostovanju u Zvorniku, gdje su bili bolji od Drine 2:1.