Pizakane poslije ovoga neće smjeti u Veronu

Defanzivac Kaljarija u decembru je izbacio Kjevo u osmini finala Kupa Italije, a u petak je novim pogotkom najavio ubjedljivu prvenstvenu pobjedu kluba sa Sardinije.

Fudbaleri Kaljarija poslije gotovo šest mjeseci konačno se vraćaju kući sa cijelim plijenom.

Ekipa sa Sardinije u petak je sa ubjedljivih 3:0 savladala Kjevo u Veroni i tako upisala prvu pobjedu na Bentegodiju u mečevima Serije A.

Kaljari je do ove pobjede stigao i uz malo sreće, jer je "fenjeraš" Kjevo napadao, pogađao stativu, a gosti su praktično iz prve tri šanse stigli do tri pogotka.

Mrežu iskusnog Stefana Sorentina, koji je većinu vremena proveo gledajući u daljini napade svoje ekipe, načeo je Fabio Pizakano, defanzivac Kaljarija, koji će sigurno postati jedna od omraženijih osoba u Veroni.

U decembru je postigao pogodak za pobjedu Kaljarija nad Kjevom 2.1 u šesnaestini finala kupa Italije, a u petak uveče svojim prvencem u Seriji A najavio istorijsku pobjedu na Bentegodiju.

Pizakane je u 16. minutu poslije slobodnog udarca bio najbolji u skoku i zatresao mrežu Kjeva, kluba koji mu je 2008. godine dao lažnu nadu da će poslije tri sezone igranja u Seriji C zaigrati u Seriji A.

Tada je doveden u Veronu kao slobodan igrač, ali je odmah proslijeđen na pozajmljen Ankoni, da bi tek poslije osam godina zaigrao u Seriji A u dresu Kaljarija.

"Leteći magarci" su napadali, a Kaljari čekao šansu i znao da ju iskoristi.

Prvo je Žoao Pedro u 33. minutu poslije dobre akcije sa Barelom povisio na 2:0, da bi Jonica deset minuta kasnije postavio konačnih 3:0.

Domaći su početkomdrugog poluvremena ostali bez isključenog De Paolija i Kaljari je lako stigao do tek druge pobjede u gostima ove sezone i važnih bodova u borbi za opstanak.