Pobijedili Juventus, pa izgubili u Udinama

Fudbaleri Đenove poslije pobjede nad šampionom položili oružje na gostovanju Udinezeu. “Zebre” slavile 2:0 uz prelijep pogodak Rolanda Mandragore.

Ni dva uzastopna poraza, ni pobjeda Đenove protiv Juventusa u prošlom kolu, nisu uplašili igrače Udinezea koji su odlučili da u subotu prekinu crnu seriju protiv crveno-plavih  i to su i učinili.

Udineze je na svom terenu savladao Đenovu 2:0 i produžio niz nepobjedivosti u međusobnim duelima na šest mečeva, u kojima su Đenovljani osvojili samo dva boda.

Domaći su pola posla napravili već u četvrtom minutu kada je Okaka pogotkom završio lijepu akciju Udinezea. međutim, poslije ovog meča svi će pričati o pogotku Rolanda Mandragore.

Momak koji je prošlog ljeta stigao iz Juventusa u 62. minutu je primio loptu na prsa na nekih 25 metara od gola, a onda ju prelijepim udarcem poslao iza leđa Radua za velikih 2:0.

Igra Đenove nije bila ni nlizu one iz prošlog kola, kada je savladan Juventus, pa je Prandeli već na poluvremenu izvršio dvije izmjene pokušavajući da promijeni odnos snaga.

Svih 90 minuta za Đenovu odigrali su srpski internacionalac Ivan Radovanović, te reprezentativac BiH Ervin Zukanović.

Teren su napustili srpski reprezentativac Darko Lazović i Argentinac Esteban Rolon, ali ulazak Danijela Bese i Gorana Pandeva nije donio željeni preokret.

Desetak minuta prije kraja utakmice Lazanja je mogao da povisi na 3:0 poslije poklon lopte domaće odbrane, ali mu je Radu odbranio stopostotnu šansu i ostalo je 2:0.

Revanširao mu se Kristijan Kuame u 88. minutu. Đenovljani su prvo pogodili prečku, a onda je Muso zaustavio pokušaj Kuamea sa tri pet metara na samoj gol-liniji.