Juventus bez Ronalda i Dibale do tri boda

Ekipa Masimilijana Alegrija golom rezerviste Moaza Kina savladala Empoli. Dibala se povrijedio na zagrijavanju, Krunić prijetio i promašivao.

Juventus se poslije kiksa protiv Đenove u prošlom kolu vratio na pobjednički kolosjek.

Šampion Italije osvojio je sva tri boda trijumfom 1:0 protiv Empolija, iako je odigrao sa “pola gasa” i bez Kristijana Ronalda i Paola Dibale.

Čak 15 poena prednosti nad drugoplasiranim Napolijem, te činjenica da će poslije duela sa Empolijem u razmaku od osam dana odigrati tri utakmice, među kojima su derbi protiv Milana i četvrtfinale Lige šampiona protiv Ajaksa, uticala je da Juventus potpuno opušteno i pomalo rezervisano uđe u ovaj meč.

“Stara dama” već je lišena pomoći povrijeđenog Kristijana Ronalda koji bi trebao da se vrati na teren protiv Ajaksa, a kada je Paolo Dibaa osjetio bol u mišiću na zagrijavanju Alegri ništa nije rizikovao.

Ostavio je Argentinca van protokola, a ostatku ekipe dao zadatak da upiše 25. trijumf u sezoni.

Djelovalo je da fudbaleri Juventusa neće mnogo da se razočaraju ukoliko to i ne uspiju, jer je Skudeto bez obzira na današnji rezultat sasvim blizu, pa je u prvih 45 minuta Empoli bio taj koji je vodio glavnu riječ, a prvo ime bio je Rade Krunić.

Reprezentativac BiH imao je tri dobre prilike, ali svaki put šutirao je pored stative, dok je Juventus za čitavo prvo poluvrijeme uputio samo JEDAN šut. Pokušao je Mandžukić glavom poslije pola sata igre.

U nedostatku Ronalda i Dibale, napad Juventusa počivao je na hrvatskom reprezentativcu koji je imao nekoliko poluprilika, a kada nije uspjevao da sam uputi udarac spuštao je loptu za svoje saigrače.

Upravo takvu šansu promašio je Bernardeski u 60. minutu, ali je ova kombinacija ipak urodila plodom u 72. minutu.

Tri minute ranije u igru je ušao Moaz Kin i praktično u prvoj svojoj akciji mladi italijanski napadač postigao je pobjedonosni gol.

Mandžukić je glavom asistirao, a Kin poslao loptu u donji desni ugao gola Empolija i pokazao da e u dobroj formi.

Tokom reprezentativne pause Kin je bio strijelac za Italiju protiv Finske,  a ovo je bio njegov treći gol u posljednje tri utakmcie u Seriji A.

Juventus sada ima 18 bodova više od  drugoplasiranog Napolija koji sutra igra protiv Rome.

Empoli je ostao na 17. mjestu sa osvojenih 25 bodova, odnosno jednim bodom više od Bolonje koja je u zoni ispadanja ii ma utakmicu manje.