I Atalanta diše za vrat Milanu

Atalanta poslije preokreta stigla do pobjede u Parmi i petog mjesta na tabeli. Ekipa iz Bergama sada zaostaje samo tri boda za mjestom koje vodi u Ligu šampiona.

Sampdorija je u subotu uveče iznenadila Milan savladavši ga 1:0, ali koliko su „rosoneri“ ovim porazom zakomplikovali sebi život biće jasno tek poslije kompletnog 29. kola u kojem će ostali klubovi pokušati da iskoriste njihov kiks i približe se četvrtoj poziciji.

Upravo to učinila je Atalanta i u nedjeljnom matine duelu savladala Parmu rezultatom 3:1 poslije preokreta.

Ekipa iz Bergama ovim trijumfom popela se na peto mjesto na tabeli i sada zaostaje samo tri boda za Milanom, odnosno mjestom koje vodi u Ligu šampiona.

PARMA – ATALANTA 1:3 (1:1)

Kada je Žervinjo u 65. minutu meča napustio teren Enio Tardinija bilo je jasno da će Parma grčevito da brani 1:1 protiv Atalante.

Bez iskusnog napadača iz Obale Slonovače, koji igra možda i sezonu živouta i bez kojeg praktično ne postoji Parmina igra prema naprijed, domaći su izdržali samo deset minuta.

Papu Gomez u 75. minutu izbacio je na desnoj strani Timotija Kastanja, a ovaj vratio na peterac za Duvana Zapatu koji je svojim 18. golom u sezoni donio preokret.

Kolumbijski napadač u četvrtom minutu sudijske nadoknade novim pogotkom poslije asistencije Gomeza pobrinuo se za ubjedljiviji trjumf Atalante, a vjerovatno i veću cifru koju će brojni brojni zainteresovani klubovi morati da plate narednog ljeta.

Bio je to veliki preokret Atalante koja je sredinom prvog poluvremena uspjela preko Pašalića da anulira rano vođstvo Parme.

Taj vodeći pogodak postigao je,  naravno, Žervinjo. Iskusni napadač koji proživljava drugu mladost otkako se vratio u Evropu iz Kine iskoristio je grešku upravo Pašalića i zatresao mrežu.

Bio je to njegov deseti gol ove sezone i na dobrom putu je da zabilježi najbolji učinak u karijeri. U sezoni 2009/2010 postigao je samo gol više.