Šampion pao, "vučica" ne odustaje od Lige šampiona

Veoma važna pobjeda Rome, koja je šampionu Juventusu nanijela tek treći poraz ove sezone. Gol Edina Džeke.

Roma slavi tri velika boda u duelu sa šampionom Juventusom.

"Vučica" je strpljivo vrebala svoje prilike, bila u podređenom položaju u prvom poluvremenu, ali se u nastavku digla i golovima Alesandra Florencija i Edina Džeke savladala "staru damu" 2:0 (0:0), te produžila nadu da može do mjesta koje garantuje Ligu šampiona.

ROMA - JUVENTUS 2:0 (0:0)

Punih pet godina Juventus nije slavio na "Olimpiku", a kako je golman domaćih Antonio Mirante branio u prvom poluvremenu, moglo se naslutiti da će tim Masimilijana Alegrija i na ovom meču ostati bez trijumfa.

Juventus je bio konkretniji u prvom poluvremenu. Mirante je u nekoliko navrata sjajno intervenisao i spasio svoj tim. Pokušavali su Huan Kvadrado i dva puta Paolo Dibala, ali je iskusni čuvar mreže Rome sve njihove udarce maestralno zaustavio.

Juventus je predstavio "domaću" garnituru dresova, koji će fudbaleri "stare dame" nositi naredne sezone na utakmicama u Torinu.

Prijetio je i domaćin preko Lorenca Pelegrinija, koji je čak pogodio i prečku, ali se na odmor otišlo bez golova.

Ritam je splasnuo u nastavku. Prilika skoro da nije bilo, ako izuzmemo poništeni gol Kristijana Ronalda sredinom drugog poluvremena.

Portugalac je izašao sam pred Mirantea, rutinski ga savladao, ali gol nije priznat zbog veoma malog, ali opravdano dosuđenog ofsajda.

Ipak, u 79. minutu kapiten domaćih Alesandro Florenci prekinuo je uspavanku.

Sjajno je odigrao dupli pas sa Edinom Džekom, a onda sa mnogo osjećaja loptu prebacio preko istrčalog Vojčeka Šćesnog.

Krenuli su tada i gosti po izjednačenje, što je ostavilo mnogo prostora fudbalerima Rome.

I znali su to da kazne.

U drugom minutu nadoknade uslijedio je brz kontranapad, Čengiz Under proigrao je Džeku, koji rutinski pogađa i stavlja tačku na ovu utakmice.

Roma se ovim trijumfom vratila u igru za treću ili četvrtu poziciju, koja vodi u evropsku elitu.

Rimljani sada imaju 62 boda, koliko i petoplasirani Milan, dok su u zoni Lige šampiona Atalanta sa tri boda više i Inter, koji je sakupio 63 boda, ali ima i meč manje. "Nerazuri" će sutra igrati protiv Kjeva.

Dakle, očekuje nas izuzetno zanimljivih 180 minuta.

ROMA: Mirante - Florenci, Manolas, Facio, Kolarov - Zanjolo, N'Zonzi, Pelegrini (67. Kristante) - Klajvert (78. Under), Džeko, El Šaravi.

JUVENTUS: Šćesni - De Šiljo (85. Kanselo), Kaseres, Kjelini, Spinacola - Emre Džan, Pjanić (71. Bentankur), Matuidi (84. Aleks Sandro) - Kvadrado, Dibala, Ronaldo.