DFB Pokal: Levandovskom baš prija njemački Kup

Branilac trofeja, Bajern iz Minhena, očekivano lako savladao četvrtoligaša Energi Kotbus, dok je Volfsburg tek u produžecima, u novoj goleadi njemačkog Kupa, slavio 5:3.

2016/17 - 5 golova
2017/18 - 6 golova
2018/19 - 7 golova
2019/20 - već dva nakon prvog kola!

Posljednje tri sezone u njemačkom Kupu (DFB Pokal) kao najbolji strijelac završavao je Robert Levandovski, a golgeter Bajerna iz Minhena u svakoj narednoj postizao je po gol više.

Sve je počelo 2017. godine, kada je postigao pet golova, naredne je šest puta bio strijelac, dok je prošle, kada su Bavarci podigli trofej, opet bio najbolji sa sedam pogodaka.

Pitanje je, može li ove sezone učiniti isto, i doći bar do osam pogodaka i ponovo biti najbolji, čime bi postao prvi igrač u istoriji ovog takmičenja koji je četiri sezone zaredom bio prvi topnik?

Da je kup takmičenje među omiljenim za fenomenalnog Poljaka, potvrdio je i današnji duel prve runde, u kome se dva puta upisao u strijelce, tako da mu sada nedostaje još šest pogodaka da popravi učinak iz prethodne sezone.

Bajern Minhen je kao gost poprilično lako porazio četvrtoligaša Energi Kotbus, iako to krajnji rezultat možda ne govori, te tako trijumfalno krenuo u pohod ka jubilarnom, 20. trofeju.

ENERGI KOTBUS - BAJERN MINHEN 1:3 (0:1)

/Taz 90+3 pen Levandovski 32, 85, Koman 64/

Bila je to igra mačke i miša, klasična igra na jedan gol, praktično jači trening, a osvajač "duple krune" u Njemačkoj rivala je potpuno zatvorio, Manuel Nojer većim dijelom meča dosađivao se na golu gostiju, a prvi šut u okvir gola fudbaleri iz Kotbusa imali su u 81. minutu.

MAGDEBURG

Magdeburg je posljednji četvrtoligaš koji je u Kupu Njemačke uspio da eliminiše Bajern Minhen. Dogodilo se to 2000. godine, a Bavarci su od tada savladali svih 15 rivala iz četvrtog ranga, računajući i večerašnji duel, pritom postigavši čak 79 golova, dok se njihova mreža zatresla svega šest puta.

Bavarci su u prvom poluvremenu bili dominantni, sa 80 odsto posjeda, ali su postigli samo jedan gol, i to nakon pola časa igre.

Levandovski je poslije velike gužve bio najprisebniji pred golom Energija i ugurao loptu u mrežu rivala.

Ista slika i u nastavku.

Kingsli Koman u 64. minutu otklonio je sve dileme, ako ih je uopšte bilo, da bi tri gola prednosti tim Nike Kovača stekao pet minuta prije kraja meča.

Leon Gorecka odradio je veći dio posla, šutirao, ali je na putu ka golu lopru skrenuo Levandovski, pa je Poljaku upisan još jedan pogodak.

Priliku za veliko slavlje, kao da se radi o šampionskoj tituli, a ne o utješnom golu, navijači Energija dobili su u nadoknadi vremena.

Gorecka je skrivio penal, a konačnih 1:3 postavio Berkan Taz.

Bajern je tako upisao lagani trijumf, bez bespotrebnog utroška energije, s obzirom da poslije "zagrijavanja" u prvom kolu Kupa, u petak počinje i nova sezona Bundeslige.

U prvom meču sezone, na "Alijanc Areni", gostovaće Herta (20.30).

Nakon večerašnjih mečeva, poznati su svi učesnici šesnaestine finala, za koju će žrijebanje biti održano 18. avgusta, dok će mečevi biti igrani tek 29. i 30. oktobra.

Plasman u drugu rundu obezbijedili su još drugoligaši Karlsrue i Štutgart, dok se prvoligaš Volfsburg poprilično namučio i tek poslije produžetaka eliminisao Halešer, člana treće njemačke lige, u još jednoj goleadi uvodne runde DFB Pokala, 3:5.