Rudi na jubileju prekinuo jednoipogodišnji post!

Posljednji meč petog kola Bundeslige donio je dva gola, još dva poništena, te pogodak Sebastijana Rudija u jubilarnom 200. prvenstvenom nastupu za Hofenhajm. Još 17 mečeva potrebno da postane apsolutni rekorder kluba.

Sebastijan Rudi izabrao je pravi trenutak da prekine golgeterski post, koji je trajao skoro godinu i po!

Naime, fudbaler Hofenhajma posljednji pogodak u Bundesligi postigao je u aprilu prošle godine, još dok je bio član Bajerna iz Minhena, a večeras je donio bod svom timu na gostovanju Volfsburgu.

VOLFSBURG - HOFENHAJM 1:1 (1:1)

Tako je na pravi način ukrasio svoj jubilarni, 200. nastup za Hofenhajm u najjačoj njemačkoj ligi.

A ako se zna da je rekorder Andreas Bek zaigrao na 216 utakmica za klub iz Zinshajma u Baden-Virtembergu, jasno je da će Rudi imati lijepu priliku da već do kraja tekuće sezone obori taj rekord i postane apsolutni rekorder po broju nastupa za Hofenhajm.

Rudi je nakon svega pet i po minuta šokirao domaće izuzetno preciznim udarcem spoljnom stranom kopačke.

Ipak, pola sata kasnije Admir Mehmedi uspio je golom da kruniše sjajnu akciju svog tima, kada je uputio snažan udarac u golmanov ugao za 1:1.

Nepuna tri minuta kasnije, mogao je uslijediti potpuni preokret, kada je Josip Brekalo postigao gol, ali je prethodno Hrvat igrao rukom, pa isti nije priznat.

U nastavku se mreže nisu tresle, ali je viđen još jedan poništeni pogodak.

Mehmedi je uspio da savlada golmana gostiju Olivera Baumana, ali nalazio se u očiglednoj ofsajd poziciji, tako da nije uspio doći do drugog gola na meču.

Ostalo je 1:1, u posljednjem meču petog kola Bundeslige.