Zamjenik ministra odbrane BiH Živko Marjanac potvrdio je da čaure pronađene nakon terorističkog napada na "Šarli ebdo" u Parizu imaju oznake IK, što znači Fabrika municije "Igman" iz Konjica, te da je ta municija proizvedena 1986. godine
On je rekao da ne može reći da je Ministarstvo odbrane BiH odgovorno za sva dešavanja van BiH, već policijske strukture, prije svega Granična policija, Agencija za istrage i zaštitu i ostali koji kontrolišu granicu, jer Ministarstvo ne može da spriječi izlazak municije iz BiH.
Marjanac je podsjetio da je Fabrika "Igman" iz Konjica bila u sastavu JNA i da je municijom snabdijevala garnizone od Slovenije do Makedonije, kao i da je izvoznik i u SAD i sve zemlje Evrope.
"Pitanje je odakle je ta municija", rekao je Marjanac novinarima u Banjaluci.
On kaže da popis naoružanja u BiH još traje i da bi taj proces uskoro trebalo da bude završen.
U napadu islamskih terorista na redakciju lista "Šarli ebdo" u Parizu 7. januara ubijeno je 12 osoba, dok je terorističkim akcijama koje su uslijedile nakon toga život izgubilo još pet Francuza.
Osumnjičeni za teroristički napad, braća Said i Šerif Kuaši, ubijeni su dva dana kasnije u akciji francuske policije u mjestu Damarten-an-Goel.
"Glas Srpske" ranije je pisao da su teroristi koristili municiju koja potiče iz BiH.
Prema navodima ovog lista, ugledna istraživačka agencija "Konflikt njuz", koja se bavi izvještavanjem iz ratnih zona, objavila je fotografiju čaure iz BiH, za koju tvrdi da je pronađena poslije krvavog pohoda terorista. Na čauri je utisnuta oznaka "IK 86", a prema svjetskom šifrarniku za municiju riječ je o municiji proizvedenoj 1986. godine u Fabrici "Igman" iz Konjica.