• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

6 savjeta kako da zaštitite svoju komunikaciju na Viberu

Autor Dušan Volaš

Saznajte kako da zaštitite vašu komunikaciju i spriječite prijem nepoželjnih poruka i poziva uz ekspertske preporuke iz Rakuten Vibera

 6 savjeta kako da zaštitite komunikaciju na Viberu Izvor: Viber

Viber je najpopularnija aplikacija za dopisivanje u Srbiji, koja redovnim inovacijama i brojnim zaštitnim merama nastoji da pruži što bolje i sigurnije iskustvo. Pored raznih funkcija koje nudi, ova platforma svojim korisnicima daje veliku slobodu da sami biraju šta će dijeliti sa prijateljima, porodicom ili potpuno nepoznatim licima.

U namjeri da komunikaciju održi na najvišem nivou organizovanosti, tim profesionalaca iz Rakuten Viber-a predložio je svoj izbor od 5 sigurnih i bezbjednih funkcija koje će biti korisne svima, a ujedno spriječiti da ih nepoželjni pozivi i poruke remete u svakodnevici.

Izvor: Viber

1. Sakrijte prikaz statusa "Pregledano" i "Na mreži": Viber vam omogućava da sakrijete vaš status pregleda poruka i trenutnog prisustva u aplikaciji. Prilagodite vidljivost ovih parametara unutar "Postavki" u aplikaciji – odlaskom u odjeljak "Privatnost".

2. Ne izlažite vašu fotografiju pred korisnicima koji nisu među vašim kontaktima: U mogućnosti ste da učinite vašu profilnu fotografiju nevidljivom za druge korisnike aplikacije. Da biste ovo uradili, ugasite tu opciju u postavkama Privatnosti unutar Vibera: odeljak "Još" – "Postavke" – "Privatnost" – ugasite parameter "Prikaži svoju fotografiju".

Izvor: Viber

3. Zahtijevi za razmjenu poruka: Pozivi za pridruživanje grupnim prepiskama ili kanalima od nepoznatih korisnika u Viberu automatski bivaju ubačeni u fasciklu Zahtijeva za razmjenu poruka. Korisnik uvijek može da "prihvati" poziv, poslije čega se prepiska premješta unutar ekrana svih ostalih prepiski. Ova funkcija je omogućena kao početni standard u Viberu.

4. Lista za blokiranje: Telefonski brojevi koji su blokirani u Viberu će se pojaviti u listi blokiranih korisnika. Blokirani ljudi neće moći da šalju poruke ili zovu korisnike, dodaju ih u grupe ili prate novosti u njihovom onlajn status i profilnim fotografijama. Korisnici mogu lako da pristupe ovoj listi u njihovim podešavanjima na Viberu kako bi eventualno deblokirali određeni telefonski broj.

Izvor: Viber

5. ID pozivaoca i automatska provera spema: Korisnicima je omogućeno da aktiviraju ID pozivaoca kako bi identifikovali moguće nepoželjne pozive na Android uređajima – i "Automatsku provjeru spema" za poruke na iOS i Android uređajima. Obje funkcije pomažu korisnicima da lako prepoznaju komunikaciju naznačenu kao spemovanje, kako ne bi odgovarali pozivaocima i na sadržaj koji ih ne čini spokojnim. Opcije su dostupne pod odjeljkom "Podešavanja" - "Pozivi i poruke".

6. Kontrolišite ko može da vas doda u Viber grupe: Korisnicima je omogućeno da ograniče profile i vrstu kontakata koji bi mogli da ih dodaju u grupe unošenjem promjena u postavke privatnosti. Ova funkcija može biti aktivirana unutar aplikacije pri odjeljku "Postavke" – "Privatnost" – "Kontrolišite ko vas može dodavati u grupe".  

Rakuten Viber-u je nedavno dodijeljen Service Organization Control (SOC) 2 Type II sertifikat koji potvrđuje primjenu rigoroznih bezbjednosnih protokola sa ciljem pružanja bezbjednosti, dostupnosti, povjerljivosti i privatnosti korisničkih podataka. Ovo ostvarenje je prepoznato kao garancija za stvaranje i održavanje bezbjednog i pouzdanog komunikacijskog okruženja za sve njene korisnike širom svijeta.

Možda će vas zanimati

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS