BUNDES: Konan bolji od "švaba"

U prvoj utakmici 16. kola Bundeslige Hanover slavio protiv Štutgarta sa 2:1.

BUNDES: Konan bolji od "švaba" Izvor: MONDO

Hanover je pobijedio Štutgart 2:1 (1:0) i probio se na drugo mjesto Bundeslige. Heroj na "AWD Areni" bio je reprezentativac Obale Slonovače Didije Ja Konan, dvostruki strijelac.

Hanover je poveo u 34. minutu, ali je Nidermajer izjednačio 16 minuta prije kraja meča. Kratko je trajala radost gostujućih navijača. Samo dva minuta kasnije opet je na scenu stupio Ja Konan postavivši konačan rezultata.

Ekipa Mirka Slomke ubraja se u najveća iznenađenja ove sezone, što potvrđuje i visok plasman na polovini šampionata. Hanover ima bod više od Majnca i dva od Leverkuzena. Bajer u ovom kolu očekuje teško gostovanje u Hamburgu, dok sve lošiji Majnc dočekuje Šalke, tako da vrlo lako može da se dogodi da "crveni" ostanu najbliži pratioci Dortmunda.

Zdravko Kuzmanović je ušao protiv Hanovera u 78. minutu, ali nije uspio da pomogne Štutgartu da osvoji barem bod na gostovanju. "Švabe" su upisale deseti poraz i ostaju prvi ispod crte, ali već u subotu, kada igra Keln, i nedjelju, kada će Menhengladbah odigrati utakmicu, mogu još niže.

"Jarčevi" imjau isto bodova kao Štutgart (12), dok je "fenjeraš" Borusija sakupila 10.