PREMIJER: Siti hoće titulu, dobar Njukasl

Ekipa Roberta Manćinija došla na diobu prvog mjesta, Vest Bromvič Albion kao uklet na Vila Parku. Njukasl pobijedio Liverpul 3:1.

PREMIJER: Siti hoće titulu, dobar Njukasl Izvor: MONDO

Mančester siti rutinski je pobijedio najslabiju ekipu u Premijer ligi - Vest Hem 3:1 i sada dijeli prvo mjesto sa Arsenalom, koji u ponedeljak igra derbi na Old Trafordu protiv Mančester junajteda.

Ekipa Roberta Manćinija, u kojoj nije bilo kažnjenog Karlosa Teveza, nije blistala protiv potpuno bezopasnih i impotentnih "čekićara". Uspavanku u prvom dijelu prekinuo je sjajnim udarcem i golom Jaja Ture.

Upravo je Ture zaslužan i za drugi gol Sitija, kada je u 73. minutu uputio loptu ka golu Vest Hema, a domaći igrač Robert Grin je ubacio u sopstvenu mrežu.

Treći gol bio je plod akcije Davida Silve i egzekucije rezerviste Adama Džonsona kojim je Siti zapečatio sudbinu ekipe Avrama Granta, kojoj predstoji grčevita borba za opstanak.

Aston Vila je savladala Vest Bromvič Albion 2:1 i nastavila je tradiciju koja traje od 1979. godine! Od tada, naime, VBA nije pobijedio Vilu u Birmingemu, odnosno na "Vila Parku"! Na terenu su danas bila samo tri čovjeka koji su tada bili živi - Bred Fridel, Emil Heski i sudija Mark Helsi.

Vila je imala 2:0, a VBA je poslije smanjena mogla i do boda, ali je Džerom Tomas bio za dlaku neprecizan.

Njukasl je poslije četiri godine pobijedio Liverpul na svom "Sent Džejms parku"! Crno-bijeli su savladali "crvene" 3:1, što je prva pobjeda novog trenera Njukasla Alana Perdjua. U prošloj sezoni, recimo, Liverpul je ponizio Njukasl na njegovom terenu - tada je bilo 5:1.

Kapiten Kevin Nolan doveo je Njukasl u vođstvo, izjednačio je Dirk Kujt u 50. da bi dvojica "nestašnih" Džimi Baton i Endrju Kerol obezbijedili pobjedu Njukaslu.

Kerolov gol je bio vrlo efektan. U 90. minutu je prihvatio loptu na 25 metara, okrenuo se, odapeo i pogodio!

Njukasl je tako prekinuo niz od pet mečeva bez pobjede (u prethodnih pet kola osvojio je samo dva boda).

Za Liverpul je posljednjih pet minuta odigrao Milan Jovanović, koga je Roj Hodžson uveo umjesto Maksija Rodrigesa.