PRIMERA: Almerija šokirala Sevilju

Hetafe pobijedio Viljareal 1:0, meč završio sa devetoricom. Almerija nosi bodove sa "Sančes Pishuana".Atletiko lako sa Deportivom.

PRIMERA: Almerija šokirala Sevilju Izvor: MONDO

Pretposljednji tim španske Primere (do ovog kola), Almerija pobijedila je u gostima Sevilju 2:0!

Kakav šok na "Sančes Pishuanu"! A pritom je Sevilja u prvom poluvemenu promašila penal (Frederik Kanute je bio neprecizan).

Sevilja je potvrdila da je u velikoj krizi. Ovo je njen četvrti uzastopni poraz, a Almerija je prekinula crnu seriju od devet kola bez trijumfa.

Golove za Almeriju postigli su Vargas u 48. i Pijati u 81. i 90. minutu, a Kanute je samo ublažio poraz. Sevilja je meč završila sa desetoricom - pred kraj meča isključen je Aleksis (dva žuta kartona).

Zaustavljena je fenomenalna serija Viljareala i to na kakav način!

Hetafe je uspio da savlada "žutu podmornicu" golom Huana Albina u 89. minutu, a do tada je igrao sa deset igrača. Do kraja meča na terenu je imao još jednog fudbalera manje - upravo Albina, koji je dobio drugi žuti karton.

Ekipa iz predgrađa Madrida tako je ostvarila treći uzastopni trijumf, a Viljareal je na megdan Hetafeu došao sa samo jednim porazom u prethodnih 13 kola (devet pobjeda, tri remija i poraz).

Dvadeset minuta kasnije dao je pobedonosni gol.

"Jorgandžije" su posao protiv Deportiva završile u prvom poluvremenu - 2:0. Dijego Forlan nije iskoristio penal na početku meča, ali je njegovu grešku već u osmom minutu ispravio Kun Aguero. Argentinac je bio strijelac i drugog gola u 35. minutu.