PREMIJER: Drogba i spasilac i tragičar

Totenhem dugo vodio na Vajt Hart Lejnu, sve dok Didije Drogba, kao rezervista, prvo nije izjednačio na 1:1, a potom u drugom minutu nadoknade vremena propustio da realizuje penal za pobjedu...

PREMIJER: Drogba i spasilac i tragičar Izvor: MONDO

Kakav buran remi na Vajt Hart Lejnu.

Totenhem je dugo vodio protiv uveliko posrnulog Čelsija, potom je menadžer gostiju Karlo Anćeloti u igru ubacio Didijea Drogbu, koji je izjednačio, a potom propustio priliku da u drugom minutu nadoknade donese pobjedu svom timu.

Suprotno od relacije junak-tragičar, išao je golman domaćih Eureljo Gomeš. On je prvo tragikomično reagovao kod gola Drogbe, ali mu je potom odbranio penal, koji je inače sam skrivio.

Na kraju, Totenhem - Čelsi 1:1 (1:0).

Strelci Roman Pavljučenko u 17. minutu za Totenhem, odnosno Didije Drogba u 70. za Čelsi. Branislav Ivanović igrao je svih 90 minuta za gostujući tim.