Liga nacija čeka novog šampiona, Ramos se obrukao: Francuska bolja od Portugala, Španija promašila dva penala

Imamo još jednog učesnika plej-ofa, Francuska je MOĆAN tim!

Fudbal Liga nacija Portugal Francuska 0 1 Španija promašila dva penala Izvor: ARMANDO FRANCA/AP, Tanjug

U velikom derbiju 5. kola kompletne Lige nacije, ali i treće grupe, svjetski prvak je pobijedio evropskog, a takmičenje će dobiti novog prvaka!

N'Golo Kante je bio neočekivani junak koji je golom u 53. minutu donio Francuskoj pobjedu nad Portugalom 1:0 u fenomenalnoj utakmici na Lužu.

Portugal tako neće moći da brani trofej osvojen prošle godine pobjedom nad Holandijom.

Francuska je tako kolo prije kraja obezbijedila plasman na završni turnir Lige nacija, jer je bolja od Portugala u međusobnim susretima, a sada ima tri boda više.

Francuska je bila bolji rival, ali se Antoni Marsijal ispromašivao, tako da je Kante morao da rješava, kada je natrčao na odbitak poslije udarca Adrijena Rabioa.

U drugom meču Grupe 3, Hrvatska je gostovala Švedskoj i bio joj je dovoljan i bod kako bi osigurala ostanak u elitnoj diviziji, ali je domaća selekcija slavila sa 2:1.

Golovima Dejana Kuluševskog u 36. i Markusa Danijelsona u drugom minutu sudijske nadokade u prvom poluvremenu, Švedska je povela sa 2:0 i taj rezultat je bio na snazi do 82. minuta kada je Danijelson autogolom postavio konačan rezultat.

Poslije pet odigranih kola, Francuska ima 13 bodova i obezbijedila je prvo mjesto u grupi, Portugal je drugi sa deset, dok Švedska i Hrvatska imaju po tri boda.

U posljednjem kolu, u utorak, Hrvatska dočekuje Portugal, a Švedska putuje u Francusku.

U četvrtoj grupi smo vidjeli preokret na vrhu. Španija je odigrala samo 1:1 u Švajcarskoj, a mogla je do sva tri boda, ali je kapiten Serhio Ramos promašio čak dva penala!

U isto vrijeme, Njemačka je poslije preokreta kod kuće pobijedila Ukrajinu 3:1 uz dva gola Tima Vernera i izbila na prvo mjesto pred posljednje kolo.

Njemačka sada ima bod više, a u posljednjem kolu će u duelu sa Španijom direktno odlučiti o plasmanu u plej-of.