PREMIJER: Park heroj Old Traforda

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su Arsenal u derbiju 17. kola golom Đi Sung Parka.

PREMIJER: Park heroj Old Traforda Izvor: MONDO

U susretu najopasnije ekipe na gostujućem terenu i najefikasnijeg tima na sopstvenom stadionu pobijedili su domaćini.

Mančester junajted je na Old Trafordu pobijedio Arsenal sa 1:0 (1:0) u 17. kolu Premijer lige.

"Crveni đavoli" su poslije 16 odigranih utakmica ostali jedini neporaženi tim u ligi, ali timu Aleksa Fergusona ova pobjeda znači prije svega na planu samopouzdanja u nastavku "paklenog" decembra.

U publici su bili čileanski rudari, Dejvid Bekam, Geri Nevil i još 75.000 drugih ljudi... A šta su oni mogli da vide?
Uzmemo li u obzir činjenicu da se fudbal igra zbog golova - ne mnogo. Jedino maestralnu improvizaciju Đi Sung Parka.

Prvo poluvrijeme nije bilo toliko zanimljivo. Prvi korner izveden je tek u 28. minutu.

Međutim, u posljednjih desetak minuta Mančester je potpuno zagospodario polovinom Arsenala. I sasvim zasluženo postigao gol.

Bilo je to remek-djelo kapitena reprezentacije Južne Koreje.

Nani je centrirao, lopta je okrznula Francuza Gaela Klišija i maltene pogodila Đija Sunga Parka, ali i on se lukavo postavio i glavom loptu smjestio u mrežu. Mladi poljski golman Vojkeč Šćešni nije mogao ništa.

Arbitar Hauard Veb je mimo svog običaja tokom prvog dijela igre bio strpljiv kada je vađenje kartona u pitanju. Ali je u 44. minutu morao da ga pokaže Maruanu Šamaku zbog oštrog starta na Naniju.

Nekoliko minuta kasnije prvi karton u sezoni dobio je i drugi napadač Arsenala - Andrej Aršavin.

Sudeći prema prikazanom u prvih 45 minuta, biće da je Arsen Venger više "fenirao" svoje fudbalere u svlačionici, nego što je to činio Aleks Ferguson. Uzgred, njima je ovo bio 42. međusobni susret od 1996. kada je Francuz došao na klupu londonske ekipe.

Kako kod da je bilo u svlačionicama "veliki odmor" nije donio promjenu stanja na terenu. Mada su oba tima zaigrala nešto bolje.

Ipak, drugo poluvrijeme obilježio je Vejn Runi. Engleski napadač je na klinački način promašio penal.

Kliši je igrao rukom, pa je Vebov pomoćnik u 72. minutu dosudio penal. Uzalud se Venger bunio tvrdeći da se ova kazna ne sudi za nenamjerno igranje rukom.

Runi je loptu stavio na bijelu tačku, a zatim, mimo svog običaja, obigrao oko nje. Zavalio je pored lijeve stative.

Još jednom je pokazao da je vrlo dekoncentrisan i u lošoj formi.

Vejn Runi devet mjeseci nije postigao gol iz igre. Za to je imao priliku desetak minuta nakon promašenog penala, ali je golman Arsenala bio na visini zadatka.
Bez obzira na to Mančester junajted je ostvario novu pobjedu, kojom je izbio na čelo tabele Premijer lige.
Kapiten “đavola” i srpski reprezentativac Nemanja Vidić odigrao je perfektnih 90 minuta za Mančester junajted