Panić namještao i kvalifikacije za Mundijal?

Arbitar iz Bosne i Hercegovine Novo Panić, koji je doživotno izbačen iz fudbala, navodno je namjestio utakmicu kvalifikacija za Mundijal u Južnoj Africi.

Panić namještao i kvalifikacije za Mundijal? Izvor: MONDO

Kladioničarska mafija je umiješala svoje prste i u susret Lihtenštajna i Finske (1:1) u okviru kvalifikacione Grupe 4, potvrdio je na sudu u Bohumu prvooptuženi Marijo C.

"Ta je utakmica izmanipulisana uz pomoć sudije Nove Panića", rekao je 35-godišnjak koji je zajedno sa Antom S. optužen za namještanja utakmica.

Mario C više nije želio da priča o utakmici koja je 9. septembra 2009. odigrana u Vaduzu. Na tom meču Panić je svirao jedanaesterac za Finsku kojeg je u 74. minutu realizovao Jari Litmanen, da bi minut kasnije izjednačio Mikele Polverino.

Ubrzo je sudija iz BiH dodijelio crveni karton Martinu Bihelu, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Panića je UEFA doživotno izbacila iz fudbala 18. februara jer je proglašen krivim za namještanje utakmice mladih (U21) reprezentacija Švajcarske i Gruzije održane 18. novembra prošle godine u Luganu.