SERIJA A: Borijelo presudio "svom" Milanu

U derbiju 17. kola Serije A Roma bolja od "rosonera" u Milanu (1:0). Ćezena slavila protiv Kaljarija (1:0).

SERIJA A: Borijelo presudio "svom" Milanu Izvor: MONDO

Roma je kao gost pobijedila Milan 1:0 i učinila prvenstvo još intersenatnijim. "Rosoneri" ostaju prvi, imaju šest bodova prednosti u odnosu na Napoli, Juventus i Lacio, ali i male šanse da će tu razliku sačuvati poslije utakmica u nedjelju, kada tri kluba sa istim bodovim saldom igraju svoje utakmice.

Meč je odlučen u 68. minutu, a riješio ga je fudbaler Milana na pozajmici u Romi - Marko Borijelo. Abate je želio da ispuca loptu iz golmanskog prostora, međutim, pogodio je Borijela, a lopta se odbila iza leđa Kristijana Abijatija.

Milan je na "San Siru" dva puta poražen ove sezone, a prije rimskog kluba pobijedio ga je i Juventus. Roma se odvojila od Palerma i sada je peta sa 29 bodova.

U prvoj utakmici 17. kola Ćezena je pred svojim navijačima slavila protiv Kaljarija - 1:0. Jedini strijelac bio je Luis Himenez u 17. minutu.