BUNDES: Goleada za doviđenja!

U posljednjem meču pred mjesec dana pauze u Bundesligi, Štutgart i Bajern odigrali su duel spuštenih gardova u kojem je domaći tim gore prošao.

BUNDES: Goleada za doviđenja! Izvor: MONDO

Na Mercedes Benz Areni u odigran je stari derbi njemačkog fudbala, a navijači su vidjeli osam golova. Na kraju: Štutgart - Bajern Minhen 3:5 (0:3), s tim da su gosti u jednom trenutku vodili čak sa 5:1.

Poslije početne inicijative "švaba", tokom koje je Hans-Jerg But u više navrata morao da spašava svoju mrežu, Bajern je postigao tri "lagana" gola do odlaska na poluvrijeme, skoro svaki poslije grešaka u odbrani domaćeg tima. Mario Gomez, Tomas Miler i Frank Riberi pogodili su mrežu Štutgarta do pauze - 0:3.

Austrijanac Martin Harnik savladao je Buta u 50. minutu za 1:3 i ulio tračak nade promrzlim, ali vjernim navijačima pretposljednjeg tima Bundeslige, no... Ubrzo je postalo sve još gore po njih. Gomez je za dva minuta, postigao dva gola i u 54. minutu na semaforu pisalo je 1:5.

Da imaju ponosa, iako im ove sezone gotovo ništa ne polazi za nogom, fudbaleri Štutgarta pokazali su u nastavku utakmice kada su preko Harnika i Kristijana Gentnera smanjili na 3:5, ali dalje od toga nisu mogli, pa su jesenji dio prvenstva završili sa 12 bodova, dva više od "fenjeraša" Borusije iz Menhengladbaha.

Štutgart je osvojio samo bod u posljednjih pet kola!

Novi trener Bruno Labadija za kratko vrijeme nije uspio da poveže konce prije svega u defanzivnoj liniji tima, gdje su se poigravali Riberi, Miler, Gomez i ostali.

S druge strane, poslije lekcije koju su prije dve nedjelje dobili u Gelzenkirhenu od Šalkea (0:2), fudbaleri Bajerna zabilježili su drugu uzastopnu pobjedu, odnosno treću u posljednja četiri kola, pa će na pauzu otići sa pete pozicije, sa zaostatkom od 14 bodova za vodećom Borusijom iz Dortmunda.

Štutgart i Bajern srešće se ponovo na Mercedes Benz Areni već u srijedu, u meču DFB Kupa Njemačke.

U prvom meču u nedjelju, Bajer je u Leverkuzenu poveo protiv Frajburga sa penala u 16. minutu, strijelac je bio Arturo Vidal, ali su "farmaceuti" u drugom poluvremenu morali da spašavaju i jedan jedini bod. Poslije preokreta koji su napravili Jan Rozental i Štefan Rajsinger, bod domaćinu donio je Patrik Helmes u 75. minutu.

Na kraju - 2:2.

S bodom, Lever je na diobi drugog mjesta sa Majncom, a sa deset bodova manjka od Dortmunda.