Holand se vratio na teren i požutio, Borusija nastavila “terorisanje” Volfsburga!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Norvežanin zamijenjen deset minuta prije kraja nakon što nije uspio da se upiše strijelce u svom prvom meču još od novembra.

Bundesliga 14 kolo Borusija Dortmund - Volfsburg 2-0 Izvor: Tanjug/Martin Meissner/AP

Više od mjesec dana čekala je Borusija Dortmund povratak Erlinga Brauta Holanda na teren, a kada se to desilo ipak je morala da se osloni na druge igrače kako bi stigla do tri boda.

“Milioneri” su produžili niz pobjeda u duelima sa Volfsburgom na pet uzastopnih odnosno deset u posljednjih 11 mečeva, ali ne zahvaljujući napadu, već odbrani!

Borusija je sačuvala svoju mrežu, a štoper Manuel Akandži načeo je “vukove” golom nakon kornera u 66. Minutu, da bi Džejdon Sančo pogodio u sudijskoj nadoknadi za 2:0, nakon što je odbrana domaćih izdržala ofanzivu Volfsburga.

Holand jeste imao nekoliko šansi i polušansi, ali Koen Kastils i njegova odbrana svaki put su izašli kao pobjednici pa je Norvežanin pred kraj meča bio prilično nervozan, o čemu govori i žuti karton zbog bespotrebnog napucavanja lopte.

Izvor: Tanjug/Martin Meissner/AP

Trener Borusije Edin Terzić shvatio je da ne je bolje da izvadi indisponiranog Norvežanina, a njegova ekipa u preostalih deset minuta bila je više posvećena odbrani svog gola nego napadu.

Ekipa Volfsburga koja je u uvodu meča pogodila stativu i propustila priliku da povede u samom finišu promašila je nekoliko dobrih prilika, od kojih treba izdvojiti onu Veghorsta koji je na nekih sedam, osam metara promašio cijelu loptu.

I onda klasična kazna.

U prvom minutu sudijske nadoknade nakon što se odbranila sjevnula je kontra Borusije, a Džejdon Sandžo je nakon asistencije za Akandžija postigao i pogodak za konačnih 2:0.