PREMIJER: Berba ušiju na Old Trafordu

Najbolji strijelac Premijer lige vratio se u tim Mančester junajteda i obilježio "Boxing Day".

PREMIJER: Berba ušiju na Old Trafordu Izvor: MONDO

Dimitar Berbatov postigao je oba gola u pobedi "đavola" nad Sanderlendom, poslije koje je lider odmakao na čelu tabele, sa pet bodova više od Arsenala i Čelsija, timova koji svoj meč 19. kola Premijer lige igraju u ponedjeljak.

Junajted - Sanderlend 2:0 (1:0). Berbatov je u 5. minutu, glavom zatresao mrežu gostiju, a potom, u 57. minutu, uz pomoć Antona Ferdinanda i rezultatski riješio meč.

Bez sedmorice standardnih prvotimaca, uključujući i Danija Velbeka, koji nije mogao da igra kao pozajmljen igrač protiv matičnog kluba, Sanderlend nije mogao da se nada boljem. Uistinu, 0:2 je nagrada za objektivan odnos snaga na terenu, a još u prvom poluvremenu, Berbatov i Anderson drmali su okvir gola na Old Trafordu.

Na tom stadionu, "Crne mačke" nisu pobijedile od 1968. godine i tako će ostati bar do naredne sezone...

Hrabrom Sanderlendu, menadžera Stiva Brusa, ovo je prvi poraz ove sezone u mečevima sa favoritima za titulu prvaka. Crveno-bijeli su dobili Mančester siti i Čelsi, a igrali neriješeno sa Mančester junajtedom, Liverpulom i Arsenalom.

Ipak, kada ih je Bebatov "otvorio" na vrijeme, poslije divne akcije Rajana Gigsa i idealnog centaršuta Vejna Runija, bilo je jasno da će gotovo rezervni sastav gostiju da se bori za "goli život" ove nedjelje, na popularni "Boksing Dej", kada Englezi dan poslije Božića, uživaju u premijerligaškom fudbalu.

Kapiten Junajteda Nemanja Vidić bio je svih 90 minuta u igri i njegov tim nije primio gol 11. put ove sezone u 13 navrata kada je Srbin bio u postavi.

Ser Aleks Ferguson ni ovog puta nije doživio poraz od Brusa, čovjeka kojem je 90-ih povjerio kapitensku traku u Mančester junajtedu.

I drugi tim iz Mančestera, Siti, dobio je u nedjelju.

Građani su glatko, prije svega zahvaljujući greškama odbrane protivnika, pobijedili u Njukaslu - 1:3.

Već poslije pet minuta bilo je 0:2 na Sent Džejms Parku, pa je bilo za očekivati da će Siti zadržati korak za Junajtedom, od kojeg ima dva boda manje, ali i dva meča više... Garet Beri i kapiten Karlos Tevez doneli su rano vođstvo Sitiju, a kada je Endi Kerol u 72. minutu smanjio na 1:2, Tevez se drugim golom pobrinuo da ne bude preokreta.

Berbatov sada vodi na listi strijelaca sa 13 pogodaka, 12 ima Tevez, a 11 Kerol. Tim Kejhil iz Evertona i Johan Elmander imaju po devet.

Nenad Milijaš bio je u startnoj postavi Vulverhemptona, ali nije uspio da spriječi novi poraz svog tima, koji posebno boli.

Direktan konkurent za opstanak, Vigan, slavio je u domu "vukova" sa 2:0, a kako je istog dana pobijedio i Vest Hem, do narednog kola Vulverhempton biće "fenjeraš".

Vest Hem je u prvom meču dana pobedio Fulam u gostima sa 3:1, iako su domaći poveli na Krejven Kotidžu. To je prva ovosezonska pobjeda Vest Hema van svog Apton Parka.