PREMIJER: Van der Vart uništio Aston Vilu

Rafael van der Vart svakako je najomraženija osoba u dijelu Birmingema koji navija za Aston Vilu.

PREMIJER: Van der Vart uništio Aston Vilu Izvor: MONDO

Čim se vratio u postavu Totenhema, Holanđanin je podsjetio sve u Premijer ligi kakav je paklen igrač, a na nesreću "Vilijana" njegov "kam-bek" uslijedio je upravo za utakmicu Aston Vila - Totenhem.

Na kraju - 1:2 na Vila Parku, uz dva pogotka Van der Varta, koji je postigao oba pogotka protiv Aston Vile u prvoj utakmici ova dva tima ove sezone.

Tada je Totenhem istim rezultatom pobijedio na Vajt Hart Lejnu, a zanimljivo u oba navrata, strijelac gola za Vilu bio je Mark Olbrajton!?

Van der Vart je treći, odnosno četvrti gol u jednoj sezoni u mreži Aston Vile postigao, praktično, iz dve šanse koje je imao. Prvu je iskoristio u 23. minutu, kada je sa šest, sedam metara samo gurnu loptu u mrežu, ispred loše postavljenog kapitena domaćih Džejmsa Kolinsa.

Samo četiri minuta kasnije, u tom trenutku jedini napadač u postavi Totenhema, Džermejn Defo, udario je u vazdušnom duelu laktom Kolinsa u glavu i odmah dobio crveni karton od najstrožijeg sudije u ligi, Martina Etkinsona.

Aston Vila imala je priliku da prvi put ove sezone ne izgubi kada prva primi gol, protiv sebe imala je desetoricu fudbalera protivničkog tima, ali osim ofanzive, posrnuli momci Žerara Ulijea ništa nisu uspjeli da urade ispred gola domaćih, sve dok nisu primili i drugi pogodak u svoju mrežu!

Bila je to klasična "sačekuša".

Brzonogi Garet Bejl uzeo je loptu duboko u svojoj polovini i krenuo u solo prodor, tokom kojeg je predriblao nekolicinu fudbalera protivničkog tima, sve dok nije stigao do ivice šesnaesterca. Tada je Velšanin dodao loptu do Arona Lenona, a ovaj samo ostavio na ljevicu Van der Vartu.

Šut iz prve sa 16 metara i - 0:2.

Igrao se 67. minut i ne može se reći da je to bio rezultatski kraj utakmice, jer su domaći i dalje imali dovoljno vremena da postignu bar dva gola. Problem je bio taj što Aston Vila ove sezone jednostavno nema igru...

Iz gomile neupotrebljivih centaršuteva do kraja utakmice, domaći su uspjeli da postignu jedan gol i to uz veliku dozu sreće.

Dešnjak Olbrajton probao je da probije po lijevom krilu, a onda se namjestio na centaršut, koji je poslao pravo u petarac. Nekolicina igrača domaćih krenula je na tu loptu, ali je niko nije zakačio, što je zbunilo golmana gostiju Gomeza. Ni on nije uspio da "uhvati" centaršut, koji je pravo niotkud završio u mreži - 1:2.

Narednu priliku, "Vilijani" imali su tek u trećem minutu nadoknade, kada je Amerikanac Erik Lihaj šutirao sa tri metra, ali iskosa. Pogodio je samo spoljni dio mreže i ostalo je 1:2. Sa nova tri boda, Totenhem se vratio na peto mjesto, iza Junajteda, Sitija, Arsenala i Čelsija.