Tadić probudio Ajaks u derbiju Holandije: PSV i Zahavi pravili šou u Amsterdamu, ali nisu slavili (VIDEO)

Vrlo uzbudljiv derbi Ajaksa i PSV-a.

ajaks-psv-2-2-dusan-tadic-asistencija-eran-zahavi-dva-gola-holandija Izvor: Profimedia

Ajaks nije uspeo da savlada ljutog rivala, ali će uprkos tome moći da budu zadovoljni. Kako su meč počeli, još su dobro i prošli!

AJAKS - PSV 2:2 (1:2)
/Promes 40, Antoni 65 - Zahavi 2, 21/

Očajno je Ajaks započeo meč i već posle dva minuta igre imali su rezultatski zaostatak. PSV je uspeo i da duplira prednost pre nego što je prošla četvrtina utakmice, ali su do kraja susreta uspeli da se probudi.

Svoj udeo u tome imao je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je asistencijom razbudio Ajaks posle dva pogotka Erana Zahavija, Izraelca koji je briljirao u Amsterdamu.

Ajaks je dosta loše počeo meč, a u centru pažnje je bio Izraelac. Zahavi je oba puta pogađao na asistenciju Donjela Malena, a prva je bila spektakularna:

Potom je duplirao prednost PSV-a u 21. minutu.

Ipak, taman pred poluvreme, Dušan Tadić je rešio da probudi Ajaks i sjajnom asistencijom za Kvinsija Promesa učinio je veliki posao da "kopljanici" smanje prednost u 40. minutu.

U 65. minutu, Antoni Santos postiže gol za 2:2 i to na asistenciju debitanta Sebastijana Alea, doskorašnjeg napadača Vest Hema.

Aleu je nešto ranije bio poništen gol za izjednačenje jer se Francuz nalazio u ofsajd poziciji, ali je na kraju ipak uspeo da učestvuje u drugom pogotku Ajaksa.

Ajaks je tako zadržao minimalnu prednost u odnosu na velikog rivala, pa posle remija imaju 35 bodova, dok je PSV sada na 34.