PREMIJER: Topovskim udarima po Čelsiju

Arsenal je dotukao odavno ranjeni Čelsi. U gradskom derbiju Londona na Emiratima - 3:1 (1:0). Ivanović strijelac za "plavce".

PREMIJER: Topovskim udarima po Čelsiju Izvor: MONDO

Da u fudbalu i dalje više vrijede znanje i kreacija nego sirova snaga pokazali su učenici Arsena Vengera - još dublje su gurnuli Karla Anćelotija i njegove izrabranike u premijerligaški mulj.

Brzina "tobdžija", predvođenih maštovitim kapitenom Seskom Fabregasom, samljela je nade "plavaca" da će nastaviti sjajnu tradiciju u duelim sa gradskim rivalom. Ujedno, potvrdilo se da Čelsiju nije bila dovoljna prvenstvena pauza izazvana nevremenom da se stabilizuje i vrati u formu.

U derbiju 17. kola Premijer lige: Arsenal - Čelsi 3:1 (1:0).

Čast gostiju donekle je spasio srpski reprezentativac, Branislav Ivanović, golom kojim je samo ublažio poraz.

I u prvom poluvremenu je domaćin bio konkretniji. Doduše, nije stvorio ozbiljnu šansu do 44. minuta, jer nije imao rešenja za čvrsti bedem pred golom Petera Čeha.

A kada je bedem popustio, odnosno kada ga je "razneo" Aleks Song, više nije bilo spasa "plavcima". Morali su da se "otvore" na startu drugog poluvremena i to ih je skupo koštalo.

"Tobdžije" su, kako samo oni znaju, u kratkom roku iskoristili dve greške protivnika na sredini terena, "sevnule" su kontre, a Čehu nije bilo pomoći. Dok je trepnuo bilo je 3:0.

Anćelotijev tim je, po njegovoj komandi ili pod pritiskom protivnika ostaće tajna, više brinuo o svom golu u prvih 45 minuta. "Preskakao" je igru i pokušavao dugim loptama da uposli Didijea Drogbu. Ali, to je davno prevaziđeno u savremenom fudbalu.

Verovatno se "plavcima" uvukao strah u kosti zbog serije loših rezultata. To su "tobdžije" vešto iskoristile.

Aleks Song je započeo akciju, a zatim se i najbolje snašao u gužvi pred gostujućim golom, domogao se lopte upućene od Džeka Vilšera i poslao je pored Čeha u mrežu - 1:0.

Početak drugog poluvremena bio je furiozan. Od 51. do 57. minuta "pala" su tri gola.

Posle pomenutih grešaka u manveru Čelsija, Fabregas i Tio Volkot su doneli nedostižnu prednost svom timu. Kapiten je prvo bio strelac, a Volkot asistent, a dva minuta kasnije su zamenili uloge.

Sve što je Čelsi uspeo zatim da uradi, uradio je preko Ivanovića. Prekid je izveo Drogba, a Srbin je glavom postigao počasni gol.

Tako su prekinute sjajne tradicije Čelsija i Drogbe u duelima sa "tobdžijama".

Robusni napadač je u prethodnih 13 utakmica dao isto toliko golova Arsenalu u svim takmičenjima, odnosno osam u prvenstvu, više nego bilo kom drugom klubu.

Čelsi je bio prvi koji je dobio četiri uzastopne prvenstvene utakmice (ukupno pet) protiv Arsenala još od Liverpula 1998. U poslednjih 18 utakmica u svim takmičenjima Arsenal je dobio samo dve protiv "plavaca". Na poslednje tri ni gol nije dao.

Ali, sve to nije bilo važno u ponedeljak uveče na Emiratima.

Pogodak Songa je prvi Arsenalov protiv Čelsija posle osam primljenih, odnosno prvi posle 334 minuta, još otkako se 10. maja 2009. u 70. minutu meča u strelce upisao Niklas Bentdner!

Sada je Arsenal, sa utakmicom manje, na deobi drugog mesta sa Sitijem, imaju po 35 bodova, dva manje od Junajteda. Snovi "plavaca" o tituli, koji su ne tako davno delovali blizu jave, sada su se pretvorili u košmar - u šestom uzastopnom meču u Premijer ligi nisu pobedili.

ARSENAL: Fabijanski - Sanja, Košjelni, Đuru, Kliši - Song, Vilšer - Volkot (od 74. Dijabi), Fabregas (od 88. Rosicki), Nasri - Van Persi.

ČELSI: Čeh - Fereira (od 61. Bosingva), Ivanović, Teri, Kol - Esijen, Mikel (od 46. Ramireš), Lampard - Kalu, Drogba, Maluda (od 56. Kakuta).