Željo još bez pobjede u proljećnom dijelu, a Velež bez poraza!

Željezničar je preokrenuo rezultat protiv Veleža u Mostaru (1:2), ali je na kraju ipak ostao bez prvog trijumfa u proljećnom dijelu sezone. U duelu između Širokog Brijega i Tuzle sitija nije bilo pogodaka.

velež - željezničar, široki brijeg - tuzla siti, plbih, 30. kolo Izvor: FENA

Na posljednje dvije utakmice 30. kola m:tel Premijer lige BiH nije bilo pobjednika!

Bodove su pošteno podijeljeni u mostarskim Vrapčićima u duelu Veleža i Željezničara (2:2), dok nije bilo golova na susretu u Širokom Brijegu, gdje je gostovao Tuzla siti.

Velež je odlično ušao u utakmicu i poveo već u 15. minutu pogotkom Dejana Georgijevića, da bi Željo uspio da stigne do izjednačenja devet minuta kasnije iz slobodnog udarca, koji je majstorski izveo Ivan Miličević.

Za preokret plavih sa "Grbavice" se u 37. minutu postarao Luka Juričić, koji je bio najviši u skoku poslije centaršuta iz kornera.

Ipak za nastavak fantastične serije ekipe Feđe Dudića, koja ne zna za poraz u proljećnom dijelu sezone, pobrinuo se Haris Ovčina u 77. minutu takođe nakon centaršuta iz kornera.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Ferreyra, Radovac, Anđušić, Vehabović, Ovčina, Brandao, Georgijević.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Ikić, Vrhovac, Miličević, Blažević, Čeliković, Mujezinović, Subašić, Alispahić, Bojo, Juričić.

Tri kola do kraja prvenstva Borac je prvi na ljestvici sa 60 bodova, Sarajevo je drugo s 58, treći Velež ima 54, četvrti Široki Brijeg 52, a peti Zrinjski 50 bodova.