Poznat posljednji putnik u Seriju B: Ćiro Imobile promašio penal i ostavio Sašu Lukića u eliti!

Poslije Parme i Krotonea u utorak uveče dobili smo i posljednji tim koji je ispao iz Serije A.

lacio - torino, serija a, ispao benevento Izvor: Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse

Uoči posljednjeg kola Serije A sljedećeg vikenda, Torino je potvrdio opstanak u italijanskoj eliti.

LACIO - TORINO 0:0

Odgođena utakmica 25. kola šampionata Italije između Lacija i Torina zbog osam pozitivnih slučajeva korona virusa među "bikovima" odigrana je večeras na "Olimpiku", gdje je pala konačna odluka o posljednjem putniku u Seriju B.

Ovaj susret je trebao biti odigran 2. marta, ali se Torino nije pojavio na "Olimpiku" s obzirom da su svi morali u karantin nakon odluke lokalnog kriznog štaba o zabrani putovanja. Rimljani su izišli na teren i zatražili da se utakmica registruje službenim rezultatom 3:0. Ipak, Savez je izišao u susret "bikovima" i naložio odigravanje novog meča.

Gostima je bio neophodan bod protiv "lacijala" kako bi izbjegli da u posljednjem kolu u direktnom okršaju sa Beneventom odlučuju o opstanku.

I to su uspjeli, iako je ekipa Simonea Inzagija poslije poraza u "Derbiju dela Kapitale", imala više od igre i bolje prilike za golove, a najbolju je propustio kapiten Ćiro Imobile u 85. minutu kada je iz jedanaesterca pogodio stativu.

Torino, za koji je svih 90 minuta odigrao reprezentativac Srbije Saša Lukić, kolo prije kraja stekao je "plus četiri" boda u odnosnu na Benevento, koji se tako pridružio odavno otpisanima Parmi i Krotoneu na putu u niži rang.

Interesantno, na klupi Beneventa sjedi rođeni brat trenera Lacija -  Filipo Inzagi, ali ni dobra igra ni penal nisu bili dovoljni Simoneovom timu da ostave "Pipa" u Seriji A.