Srbin odveo Juve u Ligu šampiona, Ronaldo da časti: Da nije bilo Darka Lazovića, već bi spremao transfer! (VIDEO)

Autor Nebojša Marković

Torinski velikan slavi potez srpskog reprezentativca i rezultat njegovog tima.

verona napoli darko lazović liga šampiona juventus Izvor: Profimedia/YouTube/Serie A/Printscreen

Kakva uzbudljiva završnica sezone u Seriji A! Pred poslednje kolo, tri tima su se borila za dva mjesta u Ligi šampiona, a sve je na kraju odlučio - srpski fudbaler!

Juventus je uspio da se teškom mukom dokopa Lige šampiona, a tamo će igrati zahvaljujući i Darku Lazoviću!

Reprezentativac Srbije je odigrao važnu ulogu u remiju njegove Verone protiv Napolija 1:1.

Upravo je taj neriješen rezultat omogućio Juventusu da pobjedom nad Bolonjom stigne do četvrtog mjesta Serije A. Poslije tog susreta, trener Verone Ivan Jurić pobjesnio je u razgovoru s novinarima koji su insinuirali da je njegov tim "igrao za Juventus".

No, ništa od toga ne bi bilo da nije bilo Darka Lazovića.

Napoli je poveo protiv Verone u 60. minutu preko Rahmanija, Verona je izjednačila devet minuta kasnije preko Faraonija, da bi se ključni detalj odigrao u 75. minutu.

Poslije jednog kornera Napolija, Bakajoko je šutirao, a na dva-tri metra ispred gola i bez ikoga iza njega, Lazović je uspio da izblokira udarac i tako spriječi siguran gol Napolitanaca.

Golman Verone je već krenuo u suprotnu stranu, ali srpski reprezentativac se našao na pravom mjestu. Zato je sada Juventus već zaradio 15.000.000 evra za učešće u Ligi šampiona.

Sada bi mogli i da Lazovića malo "počaste", pogotovo što su mediji u Italiji već objavili da je Kristijano Ronaldo spreman da napusti Juventus ukoliko ne stignu do lige šampiona...

Detalj pogledajte na 2:47 na video snimku:

Napoli - Verona 1:1
Izvor: YouTube/Serie A