PREMIJER: Ćićarito vodi "đavole" ka tituli

Mančester junajted kao gost pobijedio Vigan 4:0 uz dva gola mladog Meksikanca. Aston Vila i Vulvsi, takođe, ubjedljivi.

PREMIJER: Ćićarito vodi "đavole" ka tituli Izvor: MONDO

Mančester junajted je odbio napad Arsenala. "Tobdžije" su se pobjedom nad Stoukom minule srijede, sa utakmicom više, primakli lideru Premijer lige na samo bod, ali su se "crveni đavoli" ubjedljivom pobjedom na gostovanju Viganu ponovo vratili na "plus četiri".

Nemanja Vidić je sa kapitenskom trakom oko ruke poveo ekipu iz koje se, kao najzaslužniji za pobjedu, izdvojio Ćićarito. Mladi Meksikanac je načeo domaćina u 17. minutu, a kada se u 74. i drugi put upisao u strijelce bilo je jasno da će bodovi otići na Old Traford. Runi i Fabio su kasnije samo zapečatili sudbinu Vigana, koji u posljednjih deset utakmica ima samo jednu pobjedu - 4:0.

Aston Vila i Blekburn su na poluvrijeme otišli bez golova, a u nastavku je pukla "petarda". Obje ekipe su duel dočekale poslije tri kola bez pobjede, a taj niz prekinuo je domaćin - 4:1. Nelsen iz Blekburna je u posljednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.

Ubjedljivi su bili i Vulvsi, na čijoj klupi je sjedio Nenad Milijaš. Poveli su već u trećem minutu golom Džervisa protiv Blekpula, osokoljenog trijumfom nad Totenhemom tokom nedelje.

Međutim, gosti su u finišu prvog poluvremena ostali bez isključenog Kempbela, što su "vukovi" u nastavku iskoristili i naneli im težak poraz - 4:0. Tako su pobjegli sa dna tabele.

Everton je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu (2:0) protiv Sanderlenda kome je to bio četvrti uzastopni poraz. Menadžer Stiv Brus je dan ranije produžio ugovor sa klubom do 2014, ali nije imao razloga za slavlje.

Njukasl i Bolton su "podijelili plijen" (1:1) iako su gosti od 54. minuta imali igrača više, jer je tada isključen Tejlor.