SERIJA A: Di Vajo uništio "svoj" Juve

"Stara dama" poražena u Torinu od Bolonje - 0:2. Dvostruki strijelac za goste Marko Di Vajo.

SERIJA A: Di Vajo uništio "svoj" Juve Izvor: MONDO

Juventus je doživio novi poraz u 27. kolu Serije A. Ovaj put mjeru najtrofejnijem klubu Italije uzela je Bolonja, koja je usred Torina pobijedila sa 2:0.

Juve je prije dva kola u velikom derbiju pobijedio Inter (1:0), ali su nakon tog trijumfa za Luiđija Del Nerija i njegove igrače kola krenula nizbrdo. "Bjankoneri" su izgubili dve "male" utakmice zaredom. Prvo je Leće bio bolji, a onda i Bolonja. Na oba meča Juventus je primio dva, a nije postigao nijedan gol.

Junak meča bio je Marko Di Vajo, bivši igrač Juventusa. Branio je 34-godišnji napadač dve godine boje kluba iz Torina, od 2002. do 2004. koji ga se na kraju lako odrekao i prepustio Valensiji. Di Vajo je iskoristio priliku da se osveti Juventusu. Poslije prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, veteran u dresu Bolonje uspio je dva puta da savlada Marka Storarija - u 49. i 66. minutu.

"Stara dama" je pobjedom mogla da se uključi u borbu za Ligu šampiona, međutim, poslije još jednog poraza Lacio ima sedam bodova više i utakmicu manje.