Remi Zvezde u Trebinju

Leotar i Crvena zvezda remizirali su u prijateljskoj utakmici u Trebinju - 1:1 (0:1).

Remi Zvezde u Trebinju Izvor: MONDO

Pred oko 6.000 gledalaca na stadionu Police gosti su poveli preko Andrije Kaluđerovića u 35. minutu, a domaćin je izjednačio golom Argentinca Cezara u 81. minutu.

Meč je imao humanitarni karakter, jer je sav prihod namijenjen liječenju 11-godišnjeg Ognjena Gudelja oboljelog od leukemije. Ognjenov otac Dario se prije početka utakmice zahvalio svima koji su kupovinom ulaznice pomogli u liječenju njegovog sina.

Duel u Trebinju je bio značajan i po tome što se na teren poslije dugog oporavka od bolesti vratio Milan Vilotić. Igrao je posljednjih 25 minuta.

Trener Zvezde Robert Prosinečki nije izveo sastav koji bi suprotstavio Smederevu da je sezona nastavljena ovog vikenda. U ekipi su bili Lazović i Jevtić umjesto standardnih Kadua i Koromana.

Prilika je bilo na obe strane. Već u uvodnim minutima domaćin je zapretio preko Marjanovića, a gost preko Evandra.

Kaluđernović je pogodio stativu u 20. minutu, zatim je i Jevtić bio blizu da se upiše u strijelce...

Poslije 35 minuta igre Zvezda je povela. Kaluđerović je iskoristio veliku grešku golmana Marjanovića, koji je ispustio loptu na ivici kaznenog prostora - 0:1.

Obe ekipe su povremeno prijetile sa distance, a da se okvir gola Leotara ponovo uzdrma pobrinuo se Perović - u 72. minutu uzdrmao je prečku. On je odmah zatim promašio još jednu dobru priliku.

Crveno-bijelima se osvetilo to što nisu u veće vođstvo pretočili konstantnu terensku inicijativu. Izjednačenje je stiglo u finišu.

Cezar je sa desetak metara precizno šutirao glavom za konačnih 1:1.

LEOTAR: Milenković, Vučinić, Todorović, Vukićević, Šaraba, Delić, Andrić, Mandić, Marjanović, Radović, Stojanović

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Ninkov, Ćosić, Adi, Reljić, Isah, Evandro, Lazović, Jevtić, Borha, Kaluđerović.

Igrali su još: Bajković, Jeremić, Koroman, Mikić, Vilotić, Binić, Kadu, Perović, Mijailović i Vešović.