PREMIJER BIH: Borac slavio u Širokom

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali Široki Brijeg 2:1 i zadržali pet bodova viška u odnosu na Željezničar.

PREMIJER BIH: Borac slavio u Širokom Izvor: MONDO

Fudbaleri lidera Premijer lige BiH banjalučkog Borca sjajnu su startovali u nastavku šampionata. Borac je slavio na teškom gostovanju u Širokom Brijegu 2:1 i tako ostao na pet bodova viška u odnosu na sarajevski Željezničar.

Borac je poveo u 23. minutu poslije male majstorije Darka Maletića, koji je loptu prebacio preko dva igrača Širokog i zatresao mrežu domaćih. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku Široki je napadao ,a Borac se branio i čekao priliku iz kontre. Napadi Širokog su se isplatili u 65. minutu kada je mladi Zakarić zatresao Avdukićevu mrežu za 1:1.

Trener gostiju Vlado Jagodić u 78. minutu iz igre izvodi Krunića, a ubacuje mladog Srđana Grahovca. Ovaj samo minut kasnije na asistenciju Duška Stajića donosi Borcu tri vrijedna boda. Bio je to šesti trijumf Borca u gostima ove sezone uz jedan poraz i remi.

Sloboda je na domaćem terenu u meču, koji je trebao biti odigran juče,a prolongiran za nedelju savladala Slaviju 2:1. Najzaslužniji za tri boda Slobode je svakako dvostruki strijelac Mujić, dok je pogodak za Slaviju postigao Pušara u samom finišu meča.

Susret Drina-Budućnost ponovo nije odigran. Juče je odložen zbog snijega, a kako gosti nisu potpisali zapisnik, kojim se utakmica odgađa za 24 časa posla će imati Takmičarska komisija N/FS BiH.