SERIJA A: Sančez i Di Natale dali sedam komada

Tandem Udinezea demolirao Palermo - 7:0. Roma prokockala 2:0 protiv Parme - 2:2. Mihajlović za malo da pobijedi.

SERIJA A: Sančez i Di Natale dali sedam komada Izvor: MONDO

Kakva kanonada crno-bijelih sa Friulija! Za sat vremena dali su sedam golova u Palermu. I to su učinila samo dvojica igrača Aleksis Sančez i Antonio Di Natale. Onda su stali, pa se utakmica završila rezultatom 0:7.

Domaćin je od 60. minuta igrao sa devetoricom, ali od tada nije primio nijedan gol, osim u istom minutu iz penala. Tada je isključen Demijan. Prethodno, "pocrvenio" je i Bačinović, u 40. minutu, ali Udineze je već tada vodio 3:0.

Sančez je dao četiri komada, a Di Natale jedan manje. Kapiten Udinezea je tako izbio na vrh liste strijelaca Serije A, sa 21 pogotkom, pošto je preskočio napadača Napolija, Edisona Kavanija, koji će saldo od 20 golova imati priliku da uveća u ponedeljak protiv Milana.

Italijanski mediji su spekulisali da je za Sinišu Mihajlovića i njegov ostanak na klupi Fiorentine ključna utakmica u Bariju. "Viola", za koju je Adem Ljajić igrao sat vremena, vodila je golom Alberta Đilardina od 21. do 87. minuta, kada je Alžirac Abdelkader Gezal donio bod "fenjerašu" na Svetom Nikoli - 1:1.

A šta je tek Roma prokockala?!

U drugoj utakmici otkako je Vićenco Montela naslijedio na klupi Klaudija Ranijerija "vučica" je bila nadomak druge pobjede (u srijedu pobijedila u Bolonji 1:0).

Na poluvremenu je vodila 2:0 pogocima kapitena Frančeska Totija (iz penala), kome je ovaj put Montela ukazao šansu od početka, i Žuana, koji se najbolje snašao u gužvi pred gostujućim golom u 36. minutu.

Parma gotovo da nije prešla centar, a onda je Amauri u 74. i 79. minutu po kratkom postupku izjednačio! Šokirani Rimljani nisu imali snage da se "dignu" i daju još jedan gol iako je kapiten gostiju Masimo Paci isključen u 80. minutu. Mogli su čak da ga prime...

Katanija je napravila preokret protiv Đenove - 2:1 (0:1). Gosti su u 19. minutu poveli golom Antonija Floro Floresa, ali su trijumf "slonovima" donijeli Maksi Lopez u 51. i Gonzalo Bergesio u 55. minutu.

Đenova je utakmicu završila sa devet igrača pošto je u 67. minutu isključen defanzivac Domeniko Krišito zbog prekršaja na ivici kaznenog prostora, a zbog prigovora isključeni su Floro Flores i trener Davide Balardini.

U ekipi Katanije zbog prekršaja, poslije kojeg je dosuđen penala, isključen je Poljak Blažej Augustin, ali je golman Katanije Marijano Anduhar u 76. minutu odbranio šut sa "bijele tačke" Miguela Velosa.